Çanakkale Ferman Dinlemiyor

Cadde kenarlarında bisiklet sürücüleri ve engelli vatandaşlar için plastik dubalar ile ayrılan bölümü göz ardı eden araç sahipleri, dubaların aralarından geçerek ya da kırarak park etmeye devam ediyor. Çanakkale Belediyesi Ulaşım Müdürlüğü ise çareyi demir dubalarda buldu.

8 Temmuz Cumartesi günü, Çanakkale Belediyesi Ulaşım Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin çalışmasıyla yeni dubaların eklemesi yapıldı. Uygulamanın ilerleyen günlerde diğer caddelerde de devam edeceğini ifade eden belediye çalışanları, gün içinde çalışmalarını Aziziye Caddesi’nde sürdürdü. Var olan plastik dubaların aralarına demir dubalar eklendi.
Belediye tarafından caddenin bisiklet sürücüleri ve engelliler için ayrılan bölümünde dubalar olmasına rağmen araçların park etmeye devam ettiği gözlendi. Plastik dubaların sökülerek ve kırılarak park edilmesini önlemek için demir dubalar ile desteklenmesi sağlandı. Değişiklikle, lastik dubaların aralarındaki mesafe daraltılarak araç geçişinin önlenmesi bekleniyor.
Tartışılması gereken ve akla gelen soru ise; “Trafik kurallarının öğrenilebilmesi için duba sayısını arttırmak mı, bakış açısını değiştirmek mi gerekir?”

Yıldız Sağlam – Aslı Yıldız, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.