“Biz ‘herkes için’ adalet dedik “

4 sene önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, büyük Maltepe mitingi hakkında yazılı bir açıklama yaparak “Adalet için aşamayacağımız yol yoktur. Vatandaşımız için yürüdük birlikte kazanacağız.” diye konuştu.

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, 25 gün süren Adalet Yürüyüşünün ardından İstanbul Maltepe’de gerçekleştirilen Adalet Mitingi sonrası açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında milyonlarca vatandaşın adalet yürüyüşünde ve adalet mitinginde adalet istediğinin vurgusunu yapan CHP’li Öz, şunları ifade etti;

“25 gün önce yola çıktığımızda tek söylemimiz vardı; herkes için adalet. Milyonlarla buluştuğumuz Maltepe meydanından tek bir ağızdan bu talebimizi yineledik. Yolumuz uzundu fakat birlik olunca, bütünlük olunca aşılmayacak yol yoktur. Bunu kimseyi kırmadan rencide etmeden gerçekleştirdik. Çünkü yolumuz vatandaşımız için adalet yoluydu. Yolları, dağları aştık ve milyonlarca vatandaşımızla kucaklaştık. Şimdi adaletin sağlanması zamanıdır.”

“BİZ HERKES İÇİN ADALET DEDİK”

“Biz ülkemizde haksızlığa uğrayan, eşitsizliğe uğrayan tüm vatandaşlarımız için yürüdük. Atanamayan öğretmenlerimiz için, taşeron işçilerimiz için, liyakat sistemine göre değil de sadakate dayalı yapılan atamalardan haksızlığa uğrayan vatandaşlarımız için, iş bulamayan ve uzmanı olduğu iş kollarında çalışamayan milyonlarca gencimiz için yürüdük. Haksız yere işlerinden atılan insanlarımız için, iddianameleri uzun süre hazırlanmayıp hapislerde bekletilen yurttaşlarımız için yürüdük. Biz sadece ADALET dedik.”

“SÖYLEMİMİZ DEĞİŞMEYECEK TALEBİMİZ ADALET”

“Gelinen noktada aslında kaç kişinin olduğu polemiği çok da önemli değildir. Çünkü bizim yanımıza desteğe gelen vatandaşlarımız gönülden ve kendi imkanlarıyla gelmiştir. Biz kimseyi yürüyüşümüze gelmezseniz işinizden olursunuz diye tehdit etmedik, kimseyi neden bizi protesto ediyorsunuz demedik yine de alkışladık. Çünkü destek kadar protesto da vatandaşın en doğal hakkıdır. Kimseyi bizi eleştiriyor, bizi protesto ediyor diye ötekileştirmedik. Adaletsizliğe uğradığını düşünen ve adalet isteyen herkes yürüyüşümüze katılabilir dedik ve yürüyüşümüz bir kartopu gibi büyüyerek milyonların buluşmasına sahne olmuştur.

Gördük ki ilk başta ön yargısı olduğunu ifade eden birçok vatandaşımız yürüyüşümüzde destekçimiz oldu. Bu sebeple Cumhuriyet Halk Partisi kimliğimiz olmadan başlattığımız adalet yürüyüşümüzde yine parti kimliği gözetmeksizin bize destek olan vatandaşlarımıza, bizlere aralıksız katılım gösteren örgütlerimize teşekkürü borç bilirim. Destekleriniz yürüyüşümüzün gücü olmuştur. Bu güç önce adaleti tahsis edecek ve kaybolan huzuru, barışı ve güveni geri getirecektir.” Haber Merkezi

 


Bu haber 10/07/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 52 defa görüntülendi
*