Yaz Okulu Kuyruğu

4 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Öğrencilerin güz ve bahar yarıyıllarında alıp da başarısız oldukları, devam edemedikleri ya da çeşitli nedenlerden dolayı döneminde alamadıkları dersleri, yaz döneminde görebilmelerini sağlamak amacıyla açılan yaz okullarının ödemeleri; uzun kuyruklar oluşturdu.

Bölüm veya programlardaki başarısız öğrenci yığılmalarını gidererek, öğrenimin verimini arttırmak, yaz aylarında görevlendirme ile yararlanılabilecek diğer üniversitelerdeki öğretim elemanlarının da Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin eğitim- öğretim programına katkısını sağlamak, üstün başarılı öğrencilerin üst yarıyıl derslerini almalarını sağlamak amaçlarıyla üniversite bünyesinde açılan yaz okulu kayıt süresinin başlamasıyla Ziraat Bankası ÇOMÜ şubesi önünde, uzun sıralar meydana geldi.
Yaz Okulunda ders veren öğretim elemanlarına ilgili mevzuata göre ödenen ek ders ücretlerini yatırmak isteyen öğrenciler, banka önünde kuyruğu sonuna kadar beklemek zorunda kaldı. Kayıt günlerinde Ziraat Bankası ÇOMÜ Şubesi yoğunluk yaşadı.

Yıldız Sağlam – Sabih Can Durmuş

 


Çanakkale çile kuyruk ödeme kuyruğu yaz-okulu Bu haber 08/07/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 62 defa görüntülendi
*