Vatan Partisi “Adalet”i Eleştirdi

4 sene önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Vatan Partisi Çanakkale İl Başkanı Tolga Akkuzuluoğlu tarafından yapılan basın açıklamayla, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşünü eleştirdi.

“CHP Genel Başkanı Sn. Kılıçdaroğlu adalet için yürüdüğünü söylüyor.” diye sözlerine başlayan Vatan Partisi Çanakkale İl Başkanı Tolga Akkuzuluoğlu;Adaleti zedeleyen PKK terörünü destekleyen arakasını Kandile PKK terör örgütüne dayayan, teröristleri silah, mühimmat ve barınma hizmetlerini sağlayan, durun daha biz Aponun heykellerini de dikeceğiz diye konuşanların bugün hapiste olması mıdır? Yoksa Amerikancı darbe ile yönetime el koyma çabasına giren ve TSK duvarına toslayan FETÖ’cülerin bugün içerde olması mı zedeliyor adaleti?Adalet gereği değil midir teröristlerin hapiste olması? Adaleti bu canlıları hapisten çıkartarak sağlayabilir misiniz?” dedi.

Fırsatını bulsa FETÖ’cüler yine darbe girişiminde bulunmaz mı?
Akkuzuluoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Bazı gerçekler bugüne dek hiç bu kadar gün yüzüne çıkmamıştı. HDP ve PKK’nın tek bir örgüt olduğu bugüne dek bu denli net değildi. Bunlar Amerika’dan emir ve komut alırlar. Yöntemleri farklı fakat amaçları aynıdır. Bu amaca ulaşmak için geçmişte olduğu gibi Mehmetçiğe kurşun sıkmaktan, masum bebekleri, öğretmenleri öldürmekten, gencecik canları dağa kaçırmaktan, halkı haraca kesmekten, sokaklara hendekler kazmaktan, insanların evlerine bombalı tuzaklar koymaktan, okulları, iş makinelerini yakmaktan vazgeçtiler mi? Fırsatını bulsa FETÖ’cüler yine darbe girişiminde bulunmaz mı?”

CHP Darbe Girişiminde Bulunanlara Can Suyu Vermektedir
“Bugün CHP işte bu hendeklere gömülenlere, darbe girişiminde bulunanlara can suyu vermektedir.” diye devam eden Akkuzuluoğlu, “Siyasi amaç ise PKK ve FETÖ ile iktidara ulaşmaktır. Buna Türk Milleti izin vermeyecektir, yaşayarak göreceğiz. CHP tabanı vatanseverdir, Atatürkçüdür, altı oku benimsemiştir. CHP yönetimi uzun süredir milli birliğimize düşman bu unsurlarla birlikte kol kola olmakta ve tabanını HDP ve FETÖ ile işbirliğine alıştırmakta, adeta uyuşturmaya çalışmaktadır.CHP bilerek ve bilmeyerek bu yürüyüşle milli birlik ve beraberliğimizi sarsmak isteyen kuvvetlere maşa olmaktadır. ABD ve İsrail’in çıkarları için; ülkede iç karışıklık çıkması, ordunun gözünün sınırdan içeri çevrilmesi ve hem Suriye hem de Iraktaki gelişmelerin gözlerimizden uzak tutulması gerekiyor. Bu yürüyüş de emperyalistlerin çıkarlarına uygun olarak dikkatleri dağıtıyor.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

 


Bu haber 08/07/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 73 defa görüntülendi
*