MAGAZİN SEVMEZSİNİZ BİLİRİM

4 sene önce Cemal Oral Yazarlar
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Güzel ülkemin güzel insanları ‘magazin’ pek okuyup, seyretmez ama yine de bir Pazar yazısı olması açısından magazin dünyasındaki  açıklanan rakamları okurlara duyurmayı bugünlük görev edindim.

Sizler belgesel seyredip, belgeli haberleri okursunuz biliyorum fakat dedim ya Pazar yazısı bu…

Medya Takibi Ajansı Interpress’in Haziran ayı için hazırlamış olduğu listeye göre, Tarkan yedi yıl aradan sonra yapmış olduğu yeni albümü ile bir anda zirveye çıktı.  Ünlü şarkıcı hakkında yazılı basında da 544 haber çıktığı tespit edildi.

Geçtiğimiz ay başında 2014’te girdiği Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nden tahliye olan şarkıcı Deniz Seki büyük bir kalabalık tarafından karşılanırken yapmış olduğu basın toplantısı ile de magazin sayfalarına hızlı bir dönüş yaptı..

10 Temmuz’da evleneceği açıklanan Mustafa Ceceli hakkında yazılı basında geçtiğimiz ay 363 haber yer aldığı saptandı.

Cem Yılmaz gündemden hiç düşmüyor…

Son günlerde “Arif V 216” filminin çekimleriyle hayli meşgul olan Cem Yılmaz, aşk hayatıyla da gündemden düşmüyor.

Sevgilisi Aslı Enver ile kısa süreli bir ayrılığın ardından tekrar bir araya gelen ünlü popçu Murat Boz hakkında ise geçtiğimiz ay yazılı basına 329 haber yansıdığı ortaya çıktı.

Interpress’in hazırladığı listenin yedinci basamağında şarkıları hala dillerden düşmeyen Minik Serçe Sezen Aksu yer alırken, pop müziğin kraliçesi hakkında yazılı basında geçen ay 309 haber çıktığı tespit edildi.

İrem, Ajda ve Hülya …

Son zamanlarda yeni bir televizyon programı ile hayranlarının karşısına çıkan ve biten aşkıyla gündem olan İrem Derici en çok konuşulan ünlü isimler listesine sekiz numaradan giriş yaparken sanatçı hakkında yazılı basına 306 haber yansıdığı görüldü. Adına vakıf kuracağını açıklayan ve verdiği konserlerin yanı sıra Cem Yılmaz’ın yeni filmine şarkılarıyla katkı veren pop müziğin Süper Starı Ajda Pekkan da geçtiğimiz ay yazılı basında hakkında çıkan 242 haberle gündeme geldi.

Ne güzel değil mi?

Ekonomi, tarım, siyaset, dış ilişkiler bir yana  hayata ‘magazinsel’ bakmak diğer yana…

Suya sabuna dokunmadan  ne güzel dünya değil mi?

Bence değil!

Suya sabuna dokunun, temiz kalın…

Saygılarımla


Bu haber 08/07/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 1382 defa görüntülendi
*