Cumhuriyet Eczanesi’nden ‘Adalet Yürüşü’ne Destek

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de uzun yıllardır hizmet veren Cumhuriyet Eczanesi çalışanları ‘adalet’ yazılı tshirt ve şapkaları giyerek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ve beraberinde binlerin yürüdüğü, şu anda da devam eden Adalet Yürüyüşü’ne destek olduklarını belirttiler.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde başlatılan Adalet Yürüyüşü’nde 23. gün geride kaldı. Adalet Yürüyüşü’ne yürüyerek katkı sağlayanlar olduğu gibi, desteğini farklı yollar ile gösterenler de var. Cumhuriyet Eczanesi’nin sahibi ve aynı zamanda Çanakkale Belediye Meclisi CHP Grubu Üyesi Ali Uyanık ile beraberindeki eczane çalışanları adalet yazılı şapka ve t-shirtler giyerek Adalet Yürüyüşü’ne destek sağladıklarını belirttiler.

Pazar günü Cumhuriyet Eczanesi çalışanları olarak da Adalet Yürüyüşü’ne katılacaklarını açıklayan Uyanık, gazetemize yaptığı açıklamada; “Yürümek hiç böyle güzel olmamıştı. Yürümek uzun süredir hiç böyle yerini bulmamıştı. Ülke, adım adım adalete gidiyor. Biz de Çanakkale’den, Çanakkale’de yaşayan insanlar olarak bunu varlığını, keyfini ve derdini paylaşıyoruz. Yürüyüşe yürekten desteğimiz var. Pazar günü Cumhuriyet Eczanesi çalışanları ve Çanakkale’de yaşayanlar olarak Adalet Yürüyüşü’nde olacağız.” dedi.

Eczane önüne yerleştirilen ve isminin Latince kemik anlamına gelen ‘Os’ ile İngilizce adam anlamına gelen ‘Man’ kelimelerinin birleşimden oluştuğu belirtilen “Os-Man” isimli yapay mankene de adalet yazılı tshirt ile şapka giydirilmesi dikkat çekti.

Atakan Alkış – Aslı Yıldız


Bu haber 07/07/2017, Cuma günü yayınlandı, 414 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com