Aileler Evlatlarını Yalnız Bırakmadı

Çanakkale 116.Jandarma Alay Kışlası Tören Alanı’nda vatani görevini yapmak için Çanakkale’ye gelen askerler için “And İçme Töreni” düzenlendi. Yemin töreni sonrasında Gelibolu tarafına geçmek isteyen asker aileleri nedeniyle trafikte aksamalar yaşandı.

Vatani görevini yapmak üzere Çanakkale’ye gelen askerler için 116.Jandarma Alay Kışlası Tören Alanı’nda “And İçme Töreni” düzenlendi. Çanakkale 116’ncı Eğitim Alay Komutanlığı’nda düzenlenen törene Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, askerlerin aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende erler; Türk bayrakları üzerine yerleştirilen G3 Piyade Tüfeklerine ellerini koyarak, vatan, Cumhuriyet ve vazife uğruna seve seve hayatlarını feda edeceklerini belirtip namusları üzerine ant içtiler. Tribünleri dolduran aileler askerleri alkışladı. Tören, askerlerin resmi geçit töreniyle sona erdi.

Öte yandan yemin töreni sonrasında Gelibolu Yarımadası’nda şehitlikleri de gezmek isteyen asker aileleri, Feribot İskelesi’nden Demircioğlu Caddesi’nin sonuna kadar araç kuyrukları oluşturdu. Kentte oluşan trafik nedeniyle birçok trafik polisi sahada görev yaptı.

Atakan Alkış – Aslı Yıldız, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.