Şiddetli rüzgâr direk yamulttu

4 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale merkezde geçtiğimiz hafta sonu 40 dereceyi bulan hava sıcaklıkları,  Salı günü başlayan rüzgârın etkisi ile düştü. Şiddetli esen rüzgâr ise aydınlatma direklerini yamulttu.

Ramazan Bayramının ilk günü etkisini arttırmaya başlayan hava sıcaklıkları hafta sonu Çanakkale’de 40 derecelere kadar yükseldi. Yüksek sıcaklıklar nemin de etkisiyle normalden daha yüksek seviyelerde hissedildi. Geçen hafta sonu için uzmanlar sıcaklığın en etkili olduğu saatler olan 12.00 ile 16.00 saatleri arasında vatandaşların zorunlu olmadıkça sokağa çıkmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Son 30 yılın en yüksek sıcaklık değerleri hafta başından itibaren rüzgârın etkili olmasıyla mevsim normallerine geriledi. Dün itibari ile rüzgâr Çanakkale kent merkezinde etkisini iyice arttırdı. Rüzgârın gün içinde 63 km/sa hıza kadar ulaşması ve neticesinde İskele Meydanındaki iki adet aydınlatma direği arasında bulunan afişin rüzgârla gerilmesi sonucu direkler yamulurken, park halinde bulunan bisiklet ve motosikletler devrildi. Her şeye rağmen rüzgar sayesinde düşen hava sıcaklıkları, bunalan Çanakkalelileri sevindiriyor.

Engin Ören


Çanakkale rüzgar şiddetli-rüzgar Bu haber 06/07/2017, Perşembe günü yayınlandı, 33 defa görüntülendi
*