Manevi Kuvvet Din Görevlileri

5 sene önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Diyanet-Sen Çanakkale Şube Başkanı Sefahattin Çiloğlu, yaptığı yazılı basın açıklamasında mesaj olarak “unutma, unutturma” dedi.

“Din gönüllüleri ve görevlileri dün olduğu gibi bugün de yarın da olabilecek bütün alçakça saldırılar karşısında, manevi kuvvet görevini yerine getirecektir” diyerek açıklamasına başlayan Diyanet-Sen Çanakkale Şube Başkanı Sefahattin Çiloğlu, Diyanet-Sen olarak Türkiye genelinde yayınlanan basın açıklamasına şu ifadelerle devam etti;

“15 Temmuz bu ülkenin üzerine hafakanların çöktüğü bir gece olsa da hain işkal kalkışması manevi birliklerin kuvvet birlikleriyle bir ve bütün olmasıyla püskürtüldü. Ülkenin masumiyetini suistimal ederek, dua ve himmetlerle toplanılan yardımların,tekrar bu ülke üzerine bomba olarak yağdırıldığına şahit olduk. Masumiyet kisvesine bürünerek ülkenin altın nesli olduğunu söyleyenlerin, bu ülkeye de nasıl bir akrep nesle dönüştüklerini yaşayarak gördük.

Devletin bütün kademelerine girerek, devletin mahremiyetini hain localara nasıl servis ettiklerine şahit olduk. Dış mihrakların İslam beldeleri üzerinde kurdukları oyunun baş aktörü olan FETÖ’nün, şer odaklarının desteğini alıp, bütün dünyada Hıristiyanların misyonunu İslam nişanı olarak gösterme oyununa şahit olduk! Dışarıdan bakıldığında Müslüman,içeriden bakıldığında kafirin uşağı olduklarını hain tuzaklarıyla gördük.

Geçmişten bugüne, bu ülkenin terörü olduğunu bildiğimiz PKK’nın ikiz kardeşi olduklarını,15 Temmuz’da uyuduğumuz uykumuzdan uyandığımızda gördük! Allah-u Ekber diyerek Kelle alan, insan canına kast eden DAEŞ’in ortakları olduğunu, din diyerek himmetlerle toplanan yardımları bomba olarak üstümüze yağdırdıklarında anladık! Maskeleri düştüğünde ağa babalarına nasıl sığındıklarını yaşayarak gördük! İslam’ın son kalesi olan Türkiye’nin mazlum coğrafyalara yaptığı yardımları nasıl durdurduklarını, Hatay’da durdurulan tırlarımızdan sonra anladık! Anladık ve şahit olduk!

Artık bu ülke üzerine, yedi düvel ateş olup yağsa dahi, göğsümüzü siper edeceğimize yemin ettik! Hain işkal kalkışmasında ilk andan itibaren manevi kuvvetler olarak nasıl bir sorumluluk aldıysak bundan sonra da alacağımıza yemin ettik! Bu ülkenin maneviyatını kuzu postuna bürünen kurtlara bir daha  teslim etmemek için Dinimizi, Diyanetimizi, Devletimizi, milletimizi asla yalnız bırakmayacağımıza şeref sözü verdik!

Haber Merkezi

 


basın açıklaması Çanakkale diyanet-sen sefahattin-çiloğlu Bu haber 06/07/2017, Perşembe günü yayınlandı, 175 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com