Her şey çöp değildir

Gelir dağılımındaki adaletsizlik bazı vatandaşları çöpten yiyecek toplamaya mecbur ederken, diğerleri de artık kullanmadıkları eşyaları çöpe atmaya hiç tereddüt etmiyor.

İstihdam alanının dar olduğu kentimizde geçim sıkıntısı çeken vatandaşlar çöplerden ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Memur ve emekli kesiminin de yoğun olduğu kentte bazı vatandaşlar ise kullanmadıkları eşyalarını çöpe atıyor.

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından her ay düzenli olarak yapılan açlık-yoksulluk araştırmasına göre Haziran ayında Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı bin 701,96 TL, yoksulluk sınırı ise 4 bin 738,47 TL olarak tespit edildi.

Yapılan araştırmaya göre Haziran ayında Mayıs ayına göre gıda madde fiyatlarında ortalama yüzde 0,33’lük bir artış yaşandı. Haziran ayında göze çarpan en büyük artışlar yüzde 24,22 artışla kivi, yüzde 10,59 artışla salatalık, yüzde 9,91 artışla sivri biber, yüzde 9,87 artışla elma, yüzde 8,52 artışla limon; en çok göze çarpan düşüşler ise yüzde 41,93 azalışla domates, yüzde 10,92 azalışla patates, yüzde 8,34 azalışla taze fasülye, yüzde 8,30 azalışla yumurta madde fiyatlarında yaşandı.

Dilek Akşen, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com