Esenler’de Oturan Öğrencilere Müjde

4 sene önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Temmuz ayı Belediye Meclis Toplantısında Esenler Mahallesi’nde oturan üniversite öğrencileri için şehir içine girmeden Terzioğlu Kampüsüne açılması planlanan otobüs hattı gündeme alındı.

Çanakkale Belediyesi Temmuz ayı Meclis toplantısı önceki gün Belediye Meclis salonunda gerçekleştirildi. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın açılış konuşmasında AK Parti İl Başkanlığı tarafından kendisine gönderilen fesleğen saksını eleştirmesi üzerine söz isteyen AK Parti Belediye Meclis Üyesi Tülay Ömercioğlu, Başkan Gökhan’a sert çıkınca Meclis Toplantısında hararetli anlar yaşandı. Siyasi tartışmaların son bulmasının ardından toplantı gündem maddelerine geçmeden önce söz isteyen Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Kadir Eren Kemerli, Esenler Mahallesinde oturan öğrencilerin ulaşım sorununa değindi. Kemerli; Esenler Mahallesinden kalkan bir otobüsün şehir içine girerek Terzioğlu Kampüsüne ulaşmasının yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika kadar zaman aldığını belirtti. Esenler Mahallesinden Terzioğlu Kampüsüne şehir içine girmeden direk giden bir hattın o bölgede oturan öğrencilerin bu mağduriyetini ortadan kaldıracağını belirten Kemerli, Başkan Gökhan’dan bu konuda bir çalışma yapılmasını talep etti.

Bu talep üzerine Başkan Ülgür Gökhan toplantıda hazır bulunan Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hayati Gürses’e dönerek konunun çok önemli olduğunu ve hemen bir çalışma yapılması gerektiğini belirtti.

Engin Ören


belediye meclisi Çanakkale esenler-mahallesi terzioğlu-kampüsü Bu haber 06/07/2017, Perşembe günü yayınlandı, 56 defa görüntülendi
*