Erkal Türkiye Şampiyonu

4 sene önce Spor
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İÇDAŞ Spor Kulübü sporcusu Nilay Erkal, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında düzenlenen 6. TYF-DTO Foça/İzmir Açık Su Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda 10 kilometre mesafede şampiyon oldu.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında Türkiye Yüzme Federasyonu (TYF), Foça Belediyesi ve İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi işbirliği ile düzenlenen 6. TYF-DTO Foça/İzmir Açık Su Türkiye Yüzme Şampiyonası 1-2 Temmuz 2017 tarihlerinde yapıldı. Yarışlar, Türkiye’nin dört bir yanından katılan yüzücülerin kıyasıya rekabetlerine sahne oldu. 6. TYF-DTO Foça/İzmir Açık Su Türkiye Yüzme Şampiyonası, 13 -24 yaş arası genç yüzücüler ve 25+ kategoride masterler olmak üzere ayrı kategorilerde yapıldı.

Masterler 2 kilometre, gençler ise  5 kilometre,  7,5 kilometre ve 10 kilometre mesafede mücadele ettiler. Yarışmanın 10 kilometre şampiyonu İÇDAŞ Spor Kulübü sporcusu Nilay Erkal oldu.

Yarışların sonucunu göre Açık Su Genç Milli Takım Aday Kadrosu da belirlendi. İÇDAŞ Spor Kulübü’nden Nilay Erkal, Deniz Emre Gürliyen, Nisa Kahriman, Nahide Karamercan Açık Su Milli Takım Kadrosuna alındı.

Haber Merkezi

 

 

 

 


Çanakkale foça-izmir içdaş nilay-erkol şampiyon yüzme-şampiyonası Bu haber 06/07/2017, Perşembe günü yayınlandı, 122 defa görüntülendi
*