“Terbiyesizlik Yapana Ağır Konuşurum”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Temmuz ayı Belediye Meclisi toplantısında Madımak katliamını kınayarak başladığı konuşmasında AK Parti İl Başkanlığı tarafından kendisine gönderilen fesleğen saksısından, 10-14 Temmuz tarihlerinde Çanakkale’de yapılması planlanan ‘Kültürlerarası Sosyal Dâhil Etme ve Savunuculuk’ konulu eğitim seminerine kadar birçok konuya değindi. Başkan Gökhan, “Beni FETÖ ve PKK ile ilişkilendirmeye devam ederseniz ağır konuşurum.” dedi.

Temmuz ayı Belediye Meclisi önceki gün Belediye Meclis salonunda gerçekleştirildi. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan açılış konuşmasında ilk olarak Madımak katliamını kınadı. Sonrasında Çanakkale’deki orman yangınlarına dikkat çeken Başkan Gökhan; “Çanakkale’nin yüzde 54’ü ormanlık alanlardan oluşuyor. Havaların sıcak gittiği bu günlerde hepimizin çok daha dikkatli olması gerekir” dedi. 3 Temmuz’da Çanakkale’de başlayan Korolar Festivali’nde bu yıl çeşitli illerden birçok koronun Çanakkale’ye gelerek gösteri sergileyeceğine değinen Gökhan, Avrupa Tekerlekli Sandalye Erkekler Basketbol Şampiyonasında şampiyon olan Türkiye Milli Takımını tebrik etti. Haziran ayı içerisinde çok sayıda şehit haberi aldıklarını ve bu durumun kendilerini çok üzdüğünü belirten Başkan Gökhan, Adalet yürüyüşüne ve cezaevinde haksız yere yatan gazeteciler konularına da dikkat çekti.

“BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLUYORLAR”    

Başkan Gökhan Temmuz ayı Belediye Meclisi açılış konuşmasında sözlerine şu şekilde devam etti; “Burada çiçeğimsi bir şey var. Pisliklerini örtmeyi biliyorlar ki çiçek tutuyorlar İl Başkanlıklarında. Onun dışında bizim hiçbir kirimiz, pasımız yok. Bari doğru düzgün bir çiçek gönderselerdi. Koskoca iktidar partisinin İl Başkanlığına yakışmamış. 10-14 Temmuz tarihlerinde Çanakkale’de yapılacak olan ‘Kültürlerarası Sosyal Dâhil Etme ve Savunuculuk’ eğitim semineri şehirde bir hayli spekülasyonlara neden oldu. Öncelikle şunu söylemek isterim ki biz Belediye olarak bu seminere sponsor olmadık. Bizim gençlik biriminde çalışan bir arkadaşımız Türk Demokrasi Vakfı’nın eğitimlerinde eğitici olarak görev alıyor. Bu seminer için kendisi davet edildiğinde daha yeni çocuğu olduğu için eğitime gelemeyeceğini söyleyerek Türk Demokrasi Vakfına bu semineri siz Çanakkale’de yapın demiş. Bizde sadece Belediyenin sitesinden bir duyuru metni yayınladık. Bunun dışında Belediye olarak bu seminere en ufak bir bütçe ile katkımız ve otel, konaklama, yeme, içme gibi desteğimiz olmayacak. Bu eğitim Çanakkale’de ilk defa olmuyor. 2004 ve 2015 yıllarında da yapıldı. Konrad Adenauer Vakfı tarafından Türk Demokrasi Vakfı iş ortaklığı ile yapılan bu seminer yüzünden çok suçlanıyorum. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorlar. Sonra madeni bulduk diye vuruyorlar. Hiç boşuna vurmayın. Kent Konseyi Başkanı hemen atlamış. Önce bir öğren. Kendisi bizi asmış kesmiş. Recep Cahit Özer ve Hakan Pınar da atmış tutmuş. Dolduruşa gelmeyin. Bu işi geçmişte yapanları izlemiyorsunuz. Konrad Adenauer Vakfı Başkanı ile zamanın Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dan tutun da Bülent Arınç ve daha birçok bakana kadar görüşmeyen kalmamış. Hem bu kadar tehlikelilerse bu adamlar Çanakkale’de fink atıyorsa devlet uyuyor demektir. Sayın Yeşim Karadağ bizim yolsuzluklarımız kokmuyor. Atılan pislikler kokuyor. Anlamayan zekâ seviyesini ölçtürsün.”

“ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE VATANA KARŞI YÜRÜYORLAR”

Toplantıda söz isteyen AK Parti Belediye Meclis Üyesi Tülay Ömercioğlu şunları söyledi; “Adalet diye çığıranların hangi kirli çıkar tohumlarına hizmet ettiklerini merak ediyorum. Devletin gizli belge ve bilgilerini çalmış bir kişi için adalet arıyorlar. Vatan denildiğinde ortalıkta görünmeyenler adalet yürüyüşünde vatana karşı yürüyorlar. PYD ile CHP ilerleyen günlerde kol kola yürürse şaşırmayın. Önceki günlerde söylediğiniz tecavüzcü Coşkun gibi oldular şeklindeki cümleniz cahil cühela birine bile yakışmazken size hiç yakışmadı. AK Parti bu zeytinlik yasa tasarısını geri çevirdi. Size bir eleştiri yapıldığında konuyu çarpıtarak işi ailelere getirmeyi siz iyi bilirsiniz. Yeşim Karadağ’ı akrabası özelinden vurmaya kalktınız. Bu durum artık sizin gardınız oldu.

“SİZ EL SIKIŞIRKEN TERÖRİST MİYDİNİZ?”

Tülay Ömercioğlu’nun bu söylemleri üzerine söz isteyen CHP Belediye Meclis Üyesi Adnan Güler şunları dile getirdi; “Adalet yürüyüşlerine HDP’lilerin gelmesi PKK’lılarla beraber yüründüğü anlamına gelmez. Siz bunlarla kapalı kapılar ardında el sıkışırken terörist miydiniz? Habur sınır kapısında davul zurna ile terörist karşıladınız. Peşmergeye sınırdan silahlı geçiş izni verdiniz. Bu ülkede bilginiz ve izniniz dâhilinde çadır mahkemeleri kuruldu”

“TERBİYESİZLİĞİN ANLAMI YOK”

Başkan Gökhan ise Tülay Ömercioğlu’na cevaben şunları kaydetti; “İnadına olayları tekrar ediyorsunuz. Tecavüzcü Coşkun derken doğaya sarkıyorsunuz manasında söyledim. Bu zeytin tasarısı 6 kez tasarı olarak geldi. Çevre konusunda zafiyetleriniz var. Benim ilintim olmayan konulara devam ederseniz üslubum bu şekilde devam edecek. Ağır konuşurum. Beni PKK, HDP, FETÖ yandaşlığı ile itham ederseniz ağır konuşurum. FETÖ’yü görmek istiyorsunuz aynaya bakın. FETÖ senin çamurun. Ben Amerika’dayken bana bu fesleğeni neden gönderiyorsun? Ben Bülent Turan’a bir laf mı etmişim? Pilav olayını 50 kere anlattım. Terbiyesizliğin anlamı yok. HDP ile PKK ile ne işim olur? 15 Temmuzda bu ülkenin asil insanları darbeye karşı durdu. Şu an siz suçsuz insanlara insan avı yapıyorsunuz. Bu darbe biliniyordu. Sayın Karadağ beni FETÖ’cülükle bir daha suçlasın bende onu suçlarım. Biz Pensilvanya’nın yollarını bilmeyiz. O yolları siz bilirsiniz. Biz Ankara ile İstanbul arasındaki yolu biliriz. PKK ve FETÖ konusunda bana ait somut delil varsa getirin önüme koyun.”

Tartışmaların sonunda gündem maddelerine geçildi. Başkan Gökhan Güzelyalı Plajının bir haftaya kadar faaliyete geçirileceğini belirtti. 5393 sayılı Belediye Kanununun 20. Maddesi uyarınca yapılacak olan 2017 yılı, Temmuz ayı Meclis toplantısı oturumunda, aynı kanunun 21. Maddesine göre Barbaros ve Cevatpaşa Mahallelerindeki imar planları için arz ve teklifler gündeme getirildi.

Engin Ören

 


açıklamalar Çanakkale fetö hdp meclis toplantısı pkk Ülgür Gökhan Bu haber 05/07/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 60 defa görüntülendi
*