Rektör Acer Devam Eden Projeleri Anlattı

4 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

3 Temmuz 1992’de kurulan Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nin 25. yılında özel olarak düzenlenen organizasyonda konuşma yapan Rektör Yücel Acer, üniversite bünyesinde devam eden projeler hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

ÇOMÜ’nün 25. yılına özel olarak düzenlenen organizasyonda konuşma yapan ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Yüksel Acer, devam eden projeler ve merak edilen konulara açıklık getirdi. Acer; TeknoPark’tan ÇOMÜ Radyo’ya, Araştırma Hastanesi’nden Camii’ye devam eden birçok projeye değindi.
TEKNOPARK ÇANAKKALE’NİN GELECEĞİNİ ETKİLEYECEK

“Proje hazırlayan herkese, reddedilse dahi üniversitemizin bir desteği olduğunu hatırlatmak isteriz.” diyen Acer,  “ÇOMÜ’nün proje potansiyelini arttırmak için Proje Koordinasyon Merkezi’nin yaptığı çalışmalar güç kazanıyor.” diyerek sözlerine devam etti ve TeknoPark’ın süreci hakkında bilgi verdi: “Bu bağlamda özellikle Tekno Park’tan bahsetmek lazım. Üniversitemizin TeknoPark çalışmaları Çanakkale’nin geleceğini de etkileyen bir noktaya gelmiş durumda. Bu Tekno Park’ta yer alan firmaların hem sayı olarak hem de sektör olarak 2017 yılı itibariyle arttığını özellikle vurgulamak lazım. Altyapı çalışmaları hızla devam ediyor. TeknoPark büyük mesafeler kat etti.”
ÇOMÜ RADYO YAKINDA KENDİ FREKANSINDA
Acer, konuşmasında ÇOMÜ Radyo ile ilgili müjdeyi vererek şu sözleri söyledi: “Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Televizyon’u ve radyosundan mutlaka bahsetmek gerekir.  Çünkü son 2 yıldır üniversite radyomuz, bütün Türkiye üniversiteleri içerisinde en iyi radyo ödülü üst üste kazanmış durumda. Bunu özellikle vurgulamak lazım. Hatta ÇOMÜ radyosu yakında kendi frekansıyla yayın yapar halde olacak. Bununla ilgili çalışmaları da yaptık.”
TIP BİNASI KASIMDA TAMAMLANIYOR
ÇOMÜ Araştırma Hastanesi’nin devam eden yeni bina çalışmalarına değinerek şöyle konuştu: “Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi son noktasına geldi. Kasım ayı, firmanın yapması gereken işleri bitirmiş olması gereken ay. Çevre düzenlemesi ile beraber inşallah yılın sonunda Araştırma ve Uygulama Hastanemiz yeni hizmet binasında faaliyet gösterecek.”
CAMİİ ÇANAKKALE VE KAMPÜSE ÇOK YAKIŞACAK
Terzioğlu Kampüsü’nde çalışmaları 2013 yılından b u yana devam eden Terzioğlu Kampüs Camii ve Külliyesi hakkında konuşan Acer, konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Terzioğlu yerleşkesinde bulunan ve Çanakkale’nin en büyük camisi olma özelliğini taşıyan camiinin inşaatı ise devam ediyor. Bu tabi Diyanet İşleri’nin baştan beri finanse ettiği camii ama biz de üniversite dışından bulabildiğimiz kaynaklarla bunu desteklemeye çalışıyoruz. Süreci hızlandırmak için de elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız. Bunun bir an önce tamamlanmasını sağlamaya çalışıyoruz. Çünkü gerçekten değerli bir ibadethane. Çanakkale ve üniversite kampüsüne çok yakışacak.”

Yıldız Sağlam

 


Çanakkale çomü projeler teknokent yücel acer Bu haber 05/07/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 46 defa görüntülendi
*