Ömercioğlu’ndan Başkana Cevaplar Silsilesi

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı önceki gün gerçekleştirildi. Toplantıda AK Parti Grubu adına konuşan Avukat Tülay Ömercioğlu, CHP’nin adalet yürüyüşüne, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’a söylenenlere, dar gelirli vatandaşlar için yapılması istenen düğün salonuna değinerek görüşlerini açıkladı.

“HAK KARŞINIZDA, BATIL YANINIZDA”

AK Parti İl Başkanlığı tarafından paylaşılan konuşma metnine göre; “Adı adalet, içi ihanet dolu olan bu eylemlerin niçin yapıldığını, neye karşılık geldiğini şükürler olsun ki milletimiz görüyor”  diyen Ömercioğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Vatan dediğimizde ortada gözükmeyenler, vatana karşı soluğu adalet yürüyüşünde almışlardır. HDP, CHP ile kol kola girmiş, aynı yolun yolcusu olduklarını bir kez daha göstermişlerdir. Türkiye, yüksek gerilim hattına kurulmuş bir ülkedir. Bu topraklarda hiçbir zaman rahat olmadık, olmayacağız. Devletin gizli kalması gereken bilgilerini, siyasi amaç ve ikballeri uğruna sağa sola satmış olanların cezalandırılmasını hazmedemeyenler bugün sokaklarda adalet şarkıları söylemektedirler.  Sormak isterim; Sizleri kimler destekliyor veya alkışlıyor? Karşınızda duranlar ve yanınızda olanlar kimlerden oluşuyor? Durum: Hak karşınızda, Batıl yanınızda… Milletten olamamış bazı kimseler, 15 Temmuz’da onca cinayeti yok sayıp “Kontrollü Darbe” diye söylemlerde bulunabiliyor. Kontrolü başkasının elinde olanların bu söylemlerini kimler satın alıyor, bu söylemleri kimler alkışlıyor.” Ömercioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Yürüyüş geçtiğimiz gün itibariyle daha bir anlam kazanmıştır! Şehrimizde birilerinin barajı geçtiği için uğruna pilav dağıttığı HDP, CHP ile kol kola girmiş, aynı yolun yolcusu olduklarını bir kez daha göstermişlerdir. İlerleyen günlerde “sınırımızda PYD olabilir, bizim için sakıncası yok” dedikleri PYD’de ile de kol kola yürürlerse inanın buna şaşırmayız! Dün gezide; “Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hâlâ anlamadın mı? Hadi gel” diyenler bugün başka başka sloganlarla ve daha büyük ihanet planlarıyla yürümektedirler. Mesele devlettir, mesele millettir siz hala anlamadınız mı?”

“BU ÜSLUBU CAHİL ADAM BİLE KULLANMAZ”

Çanakkale Belediye başkanı Ülgür Gökhan’ın geçtiğimiz günlerde zeytin yasasıyla ilgili olarak kullandığı “Tecavüzcü Coşkun gibi oldu bunlar”  sözlerindeki üslubunda sorun olduğuna da dikkat çeken Tülay Ömercioğlu böylesi ifadeleri cahil, okuma yazma bilmeyen, mektep görmemiş kişilerin dahi kullanmayacağını söyledi.  Ek olarak, Ülgür Gökhan’ın yönetim tarzının nasıl olduğunun açık göstergesi olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “Bu ifade cahil, okuma yazma bilmeyen, mektep görmemiş birisine sanabilirsiniz. Gerçi bizim okuma yazma bilmeyenimizin bile bir üslubu vardır. Üzülerek belirtmek isterim bu ifade bu şehrin belediye başkanına ait. Aslında bu üslup Sayın başkanın yönetim tarzının nasıl olduğunun da açık göstergesidir. Tasarı geri çekildi, biz AK Parti hükümeti olarak milletin istemediği hiçbir şeyi yapmadık, yapmayacağız bu tasarı da bazı çekinceler dile getirildi ve hükümetimiz gereğini yaptı. CHP’li belediyelerin bu konuda çok fazla sesi çıktı tabi her belediye bu şekilde seviyesiz bir üslupla çıkmadı. CHP’li Küçükkuyu belediyesi misal tasarıya karşı çıktı ve tepkisini dile getirdi. Araştırdım, basında da çıktı. Küçükkuyu’da zeytinlikler ranta, talana teslim edilmiş, bu nasıl bir iki yüzlülüktür diye haber çıktı. Sormak isterim gerçekten bu nasıl iki yüzlülük, cevap verir misin Sayın Başkan?”

“BAŞKANIN ÜSLUP SORUNU VAR”

Belediye başkanı Ülgür Gökhan’ın AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’ı hedef alan açıklamalarını da eleştiren Ömercioğlu; “Karadağ’ı akrabası üzerinden vurmak nasıl bir siyasi ahlaktır?” diye sorarak; meclis toplantısında Gökhan’a konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Sayın Başkanın çok ciddi bir üslup sorunu olduğu malumunuz. Kendisine bir eleştiri yapıldığında o eleştiriye cevap vermek yerine konuyu çarpıtarak işi aileye getirmeyi adet haline getirdiniz. Şimdi aynısını il başkanımız Yeşim Karadağ’a da yaptı. Yeşim hanım CHP’li Vekil Muharrem Erkek’in Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’a attığı çirkin, iftiraya cevap verdi, bir basın açıklaması yaptı ve temiz siyaset simgesi olarak da  bahse konu fesleğeni il başkanlığına, belediye başkanlığına gönderdi. Başkan bundan çok rahatsız oldu, konuya cevap vermek yerine, Karadağ’ı akrabası üzerinden vurmaya çalıştı. Bu nasıl bir tarzdır, nasıl bir siyasi ahlaktır?”

“DAR GELİRLİLERE NEDEN DÜĞÜN SALONLARI YAPMIYOR?”

Çanakkale’nin sorunlarından biri olan düğün salonları meselesini de meclis gündemine taşıyan Tülay Ömercioğlu; “Çanakkale Belediyesi ve başkanı bu halkın sadece zengin olanlarını seviyor dersek herhalde yanlış bir tespitte bulunmamış oluruz.” dedi. Ömercioğlu şu sözleri söyledi: “Çanakkale Belediyesi ve başkanı bu halkın sadece zengin olanlarını seviyor dersek herhalde yanlış bir tespitte bulunmamış oluruz. Neden mi? Yaz aylarının gelmiş olması sebebiyle düğün sezon da başlamış oldu. Bu şehirde bir salonda, bir mekanda düğün yapmak en az 7-8 bin liradan başlamaktadır. Oysa ki Çan’da beş yıldız kalitesinde 4 düğün salonu var ve bunların kullanım ücreti her şey dahil 400-500 liradır. 30 bin nüfuslu Çan’da bu hizmeti bir belediye verebiliyorsa, Çanakkale Belediyesi neden veremesin? İnşaatı devam eden bir salonun olduğunu söyleyeceksiniz geçen yıldan beri devam eden bitmeyen şu salon, bitse de yetmez 5 salon olsun 6 olsun o zaman ancak yeter. Salon tutmak için imkanı olmayan vatandaşlarımızı mahalle aralarına mahkum etmeyin. Zenginler için yaklaşık 1 milyon harcayarak Hobi Bahçeleri kuran Çanakkale Belediyesi garibanlar için neden bu parayı harcamaz, neden bu hizmeti vermez ?”

Haber Merkezi

 


adalet-yürüyüşü Çanakkale Çanakkale Belediyesi meclis-ayı Bu haber 05/07/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 189 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com