Malezya’ya Gidecek Öğrencilere Bir Müjde Daha

GESTAŞ İletişim Müdürü Yusuf Aydın, Malezya’ya dil kursuna gönderilecek olan Çanakkaleli üniversite mezunu gençlerin bir kısmıyla yolculuk öncesi bir araya geldi. Buluşmada Çanakkale YDS Academy’nin Malezya’ya gitmeye hak kazanan gençlere, 1 yıl ücretsiz dil eğitimi vereceği de açıklandı.

Gestaş’ın “Çanakkale’nin gençleri Gestaş ile dünyaya açılıyor” projesinin ikincisi olan 2 aylık yurt dışı yabancı dil bursuna seçilen 15 öğrenci, Temmuz ayının ilk haftasında Malezya’ya gitmeye başladı. Gestaş Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Aydın, 5-8 ve 9 Temmuz’da ayrı ayrı gruplarla Malezya’ya gidecek olan gençlerle yolculuk öncesi bir kez daha bir araya geldi, burada gençlere bir de sürpriz açıklandı. Yabancı dil eğitim kurumu Çanakkale YDS Academy, Malezya’ya yurt dışı dil eğitimine giden Çanakkale’nin başarılı üniversite mezunu gençlerine, Malezya dönüşünde 1 yıllık İngilizce dil kursu hediye edeceğini duyurdu.

YDS ACADEMY ÖRNEK OLMALI

Gestaş Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Aydın, “Çanakkaleli gençlerin yurt dışı hayalini gerçekleştirmek olmanın, vizyon kazanmalarına vesile olmanın mutluluğu ve gururu içerisindeyiz. Biz Gestaş olarak kazancımızı bu şehre, bu şehrin vatandaşına, bu şehrin gençlerine dönüştürmeye devam ediyoruz, edeceğiz. YDS Academy gibi Çanakkale’den, Çanakkalelilerden önemli kazançlar elde eden bir kurumun, Gestaş’ın başlattığı bu büyük eğitim hamlesine kayıtsız kalmaması, 1 yıllık ücretsiz dil eğitimi vaadi takdire şayan bir hareket” ifadelerini kullandı.

“ÇATOD VE TURSAB’IN LİDERLİK ETMESİNİ BEKLİYORUZ”

Sözlerini sürdüren Aydın, “Çanakkale’nin gençlerine sahip çıkmalarını, bu tip sosyal sorumluluk projelerinde ulaşım masraflarını karşılama gibi tekliflerle gelmelerini, en azından ‘çorbada bizim de tuzumuz olsun’ mantığıyla yaklaşmalarını, kısacası Çanakkalelilere yatırım yapmalarını bekliyoruz. ÇATOD ve TURSAB’ın da buna liderlik etmesini bekliyoruz. Devletin, kamunun kendilerine destek olmalarını beklemek, bunu beklerken de yersiz ithamlarda bulunmak yerine Çanakkale’den kazandıklarını çok az bir miktar da olsa Çanakkale için kullanmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.