Bayramiç’te 36 Mülteci Yakalandı

4 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İnsan tacirleri tarafından Yunanistan’a gönderilme vaadi ile kandırılan 36 mülteci, Çan Kızılelma ile Bayramiç Karaköy sınırında jandarma tarafından yakalandı.

İnsan tacirlerinin ülkelerindeki savaş ve baskıdan kaçan mültecilerin hayatlarıyla oyunu devam ediyor. 1 Pakistan ve 35 Suriye vatandaşı olduğu öğrenilen mülteciler, İstanbul’dan Yunanistan’a götürülme vaadiyle Çan’ın Kızılelma Köyü ile Bayramiç Karaköy Köyü sınırına bırakıldı.  Buradan kendilerini başka bir aracın alacağı söylenerek kandırılan mülteciler, 3 gün boyunca Kızılelma-Karaköy köyleri arasındaki ormanlık alanda bekletildi.

Mülteciler, buradan 1 kamyonet ve 1 otomobil ile Bayramiç Gedik Köyü yakınlarına getirildi. Bölge halkı tarafından fark edilen mülteciler,  jandarmaya yapılan ihbar neticesinde yakalandı. 10 kadın, 18 erkek ve 8 çocuktan oluşan kafile, Bayramiç Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilerek ifadeleri alınmak üzere ilçe Jandarma Komutanlığına götürüldü. Jandarma ekipleri, konuyla ilgili soruşturma başlattı. Mültecileri taşıyan araçların plakalarını belirleyen güvenlik güçleri, insan kaçakçılarının peşine düştü.

Haber Merkezi


Bu haber 05/07/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 133 defa görüntülendi
*