AK Parti’de Değişim Rüzgârı

Kongre sürecini başlatan AK Parti, 19 Ağustos-12 Kasım’da ilçe, 2018 yılı Şubat ayının sonuna kadar da il kongrelerini tamamlamış olacak. İl Kongresinin de yapılmasının ardından AK Parti teşkilatlarında köklü değişikliklerin olması bekleniyor.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, kongre sürecine girildiğini belirterek, 19 Ağustos-12 Kasım aralarında ilçe kongrelerini yapacaklarını, sonrasında belirlenecek tarihte il kongresini gerçekleştireceklerini bildirdi. Başkan Karadağ yaptığı basın açıklamasında hafta sonu Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 81 İl Başkanı ile toplantı yapıldığını ve önemli kararlar alındığını ifade etti.

Genel merkez olarak 2 olağanüstü kongre, Türkiye Cumhuriyeti olarak 15 Temmuz darbe girişimini ve 16 Nisan referandumunu, Çanakkale olarak birçok önemli yatırımı ve Çanakkale 1915 Köprüsünün temel atma törenini hep birlikte yaşadığımızı ifade eden Başkan Karadağ; “Genel Merkezimizin almış olduğu karar doğrultusunda kongre sürecine girdik, partimiz ve milletimiz için hayırlı uğurlu olsun. AK Partimizde kongreler geçmişte olduğu gibi bayram havasında, şölen havasında geçmiştir. Bu kongrelerimiz de bayram havasında geçecektir.” dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu da 6. Olağan Kongre sürecine girildiğini belirterek delege sayısını gösterir hesap çizelgelerini askıya astı. Babacanoğlu yaptığı açıklamada; “AK Partinin 6. Olağan kongre süreci dün itibariyle başladı. Mahalle delegelerimiz ile ilgili listeyi bugün askıya asıyoruz. 19-23 Temmuz arasındaki beş günlük sürede bütün mahallerimizde, köy ve beldelerimizde delege seçimlerini gerçekleştireceğiz. 400 adet delegemizden 112’si Barbaros Mahallesinde olacak. 38’i Cevatpaşa, 54’ü Esenler, 7’si Fevzipaşa, 37’si İsmetpaşa, 4’ü Kemalpaşa ve 3 delege de Namık Kemal Mahallesi’nde olacak. Kepez’de 47, köylerde 98 delege seçilecek.  Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız teşkilatlarımızda bir yenilenmenin olması gerektiğine ilişkin defalarca beyanatlarda bulundu. Dün itibariyle başlayan kongre sürecinde ilk adım delege seçimi olacak.  Delege seçiminde partimizi temsil kabiliyeti olan, toplumsal karşılığı olan AK Parti’ye kurulduğu günden bugüne hizmet etmiş olan arkadaşlarımızın delege olacakları gayet tabiidir. Ben partiye hizmet ederim diyen herkese bu partinin kadrolarında yer vardır. Bu yenilenme sürecinde herkesin bir adım öne çıkması gerektiğini sizlere ifade ederek bunu kamuoyuna duyurmak isterim. Kongre süreci hepimiz için hayırlı olsun” dedi. Dilek AkşenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.