Adalet ve Demokrasi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet’ yürüyüşü  sıcağa, yer yer protestolara, provokasyonlara rağmen devam ediyor. CHP’nin tüm örgütleri alana iniyor yeni katılımlarla birlikte belirlenen ilke doğrultusunda tek sloganla ‘Adalet’ denilerek yürüyor.

Adalet yürüyüşü 9 Temmuz’da İstanbul’da final yapıyor. Çağrılarla halk adalet yürüyüşü finaline davet ediliyor. Toplanacak kitle ve verilecek mesaj önemli tabii ki..Sonuçları, verilecek mesajları o gün değerlendirmek kaydıyla bir de demokrasi yürüyüşüne, nöbetlerine bakalım.

AK Parti 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin birinci yıldönümünde alanlara inme ve demokrasi mesajını yayma kararı aldı. AK Parti kadroları 81 ilde demokrasi nöbetleri tutacak. AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da yürüyüşlere katılacak. Alanlarda demokrasiye sahip çıkılması gerektiği halka bir kez daha anlatılacak.

Ülke siyaseti de ‘Adalet’ ve ardından ‘Demokrasi’ yürüyüşlerinin sonuçlarına, verdiği ve alınan mesajlara göre şekillenecek…

Meral Akşener ve ekibi mi?

Merkez sağda yeni bir parti mi?

FETÖ’nün siyasi ayağına operasyon mu?

Daha sonra…

 , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.