Rally Troia’nın Startı Verildi

4 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın sponsorluğu ve ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Rally Troia’nın startı, dün akşam Truva Atı’nın bulunduğu meydanda kurulan sahneden verildi. 75 otomobil ve 150 sporcunun yarışacağı organizasyon 2 Temmuz’da sona erecek.

Türkiye, Bulgaristan, Romanya ve Gürcistanlı sporcuların yarışacağı Uluslararası Rally Troia’nın startı, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Semizoğlu, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ve ÇTSO üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaşın iştirakiyle gerçekleştirildi.

Tek tek tüm sporcu ve otomobillerin tanıtımının yapıldığı start organizasyonundaki şovlar, izleyicilerden büyük alkış aldı. Avrupa Ralli Kupası kapsamındaki Balkan Ralli Kupası’nın 4. Ayağı olacak Rally Troia, Eskişehir Otomobil Sporları Kulubü ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Çanakkale Belediyesi’nin katkıları ile 30 Haziran-02 Temmuz Tarihinde gerçekleştirilecek olan ralli turnuvasının programı ise şöyle; 490 kilometrelik parkurda toplam uzunluğu 154.30 kilometre olan 8 özel etaptan oluşan 3 günlük organizasyonun 2. Günü 1 Temmuz Cumartesi Sabahı saat 10:15’te ekipler rallinin ilk gününe başlayacaklar. Paris ve Homeros etaplarını ikişer kez kat ettikten sonra saat 17:00’dan itibaren şehir merkezinde yer alan ve Troia Horse adı verilen seyirci özel etabını yarışacaklar. 2 Temmuz Pazar sabahı ise 11:00’da servis alanı çıkışı ile başlayacak olan etapta Assos, Apollon ve redbull.com etapları geçildikten sonra saat 15:00’da Truva Atı önündeki podyumda finish seremonisi ve ödül töreni ile ralli son bulacak. Sabih Can Durmuş – Aslı Yıldız

 

 


Bu haber 01/07/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 41 defa görüntülendi
*