Sosyal Medya reklamlarına yoğun ilgi

CRM Medya tarafından yapılan araştırmalara göre sosyal medya reklamlarına tıklama oranı klasiğe göre yüzde 110 daha fazla olarak gerçekleşiyor. 

Günümüz dijital dünyasında klasik reklamlara kıyasla sosyal medya reklamlarına tıklama oranı her gün artıyor. Buna karşılık, klasik web sitelerinden reklamlara tıklayan ziyaretçilerin satın alma eğilimlerinin ise daha fazla olduğunu biliniyor. Araştırmalar da bu bakış açısını kanıtlar nitelikte. Araştırmalara göre sosyal medya reklamları klasik reklamlara göre yüzde 110 daha fazla tıklanıyor. Klasik web sitelerinden reklamlara tıklayan ziyaretçilerin satın alma eğilimlerinin de yüzde 88 daha fazla olduğu biliniyor.

CRM Medya Ajans Başkanı Ramazan Becer konuyla alakalı açıklamasında; “Bu rakamlara bakarak geçtiğimiz yıla göre sosyal medya mecralarında satışların yüzde 40 oranında artıyor. Günümüzde hem sosyal hem de klasik display reklamlarında tıklanma oranları her geçen gün artıyor. Bu artış Türkiye’de diğer ülkelere kıyasla daha fazla görülüyor. Diğer taraftan klasik web sitelerindeki reklamlardan gelen kullanıcıların alışverişi daha çok tercih ettiğini gözlemliyoruz. Tabii bu alanda görünürlük çok önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Bunun için de, reklam kampanyaları dâhilinde klasik web siteleriyle birlikte sosyal medyada aynı anda reklam çalışması yapılması gerekiyor” dedi.

“Türkiye’de dijitale eğilim artıyor”

“Artık sosyal medya, satın alma yolculuğunun önemli bir parçası haline geldi. Bu hızlı iletişim sayesinde 2019 yılına gelindiğinde dünya çapındaki tüm online reklam harcamalarının yüzde 20’sinin sosyal medyaya ayrılarak 50 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Öte yandan 2017 yılında dijital reklam harcamalarının 223,74 milyar dolara ulaşarak toplam harcamaların yüzde 38,3’üne ulaşması ve 2020 yılına gelinceye kadar çift haneli büyümeye devam etmesi öngörülüyor.”

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.