Pehlivan’dan Karadağ’a Yanıt Gecikmedi

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından süregelen adalet yürüyüşü ve Çanakkale’den de gerçekleşen katılımı eleştiren Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’a CHP İl Başkan Yardımcısı Güneş Pehlivan’dan cevap gecikmedi. Pehlivan, Karadağ’ın “Kusura Bakmayın” diyerek yaptığı eleştirilerini “Kusura Bakarız” diye yanıtladı.

CHP İl Teşkilatı ve Belediye Başkanı’nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı adalet yürüyüşe katılmalarını eleştiren Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ’a, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale İl Başkan Yardımcısı Av. Güneş Pehlivan’dan yanıt geldi. Pehlivan yaptığı açıklamada Karadağ’a seslenerek şu sözlere yer verdi: “Sayın Yeşim Karadağ, #Adalet yürüyüşüne ilişkin partisinin yaptırdığı anket sonuçlarını, kitlesinin Adalet arayışına ilişkin olumlu ve hoşgörülü tavrını gerçekten bilmiyor veya görmezden geliyorsa; tezlerine dayanak olarak yollara tezek döken, yürüyüşçülere mermi fırlatan, hakaretler savuran birkaç provokatörün gayri meşru tutumunu muhatap alıyorsa, öncelikle kendi kitlesinin erdemliliğini hedef alıyor demektir. Partisinin resmi tavrı bu ülkede yaşayan 25 milyona “terörist” lekesini sürmekten, muhaliflere zorbalık etmekten ibaret olsa da biz biliyoruz ki AKP seçmeni; gençleri, kadınları, köylüleri ve işçileri ne vicdansızdır ne de hoşgörüsüzdür.”

“Hiçbir Zaman Tek Adamlık Hevesliliğine Soyunmadık.”

Pehlivan, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Hiçbir zaman tek adamlık hevesliliğine soyunmadık. Partimize oy verenler ve vermeyenlerle sırt sırta vererek yaşamak umudunu hiçbir zaman karartmadık. Birkaç zorbanın tavrını bütünüyle bir kitleye hiçbir zaman mal etmedik ve mal etmeyeceğiz. Türk halkının demokrasi anlayışına olan inancımızın karşılığını da aldık. AKP seçmeninden herkes için #Adalet yürüyüşüne gösterdiği saygı ile cevap bulduk. Hatırlatırız ki #Adalet’i marjinalleştirme çabaları CHP’ye veya Kılıçdaroğlu’na değil, Türk halkının bütününe yönelik bir ayıptır. Kusura bakarız.”

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com