Girişimci Sayısında Artış Hızla

Çanakkale KOSGEB İl Müdürü Yusuf Harbi girişim programları ve Çanakkale’deki firmaların bu programlara olan ilgisini gazetemize anlattı. Harbi, Çanakkale’deki girişimci sayısının her geçen gün arttığını belirtti.

Çanakkale KOSGEB İl Müdürü Yusuf Harbi her yıl kapsamları ve program içerikleri daha fazla genişleyen hibe ve kredi programlarını ve Çanakkale’deki firmaların bu programlara yaklaşımlarını gazetemizle paylaştı.

Harbi, yaptığı açıklamada şu konulara değindi; “10-20 Şubat tarihleri arasında başvuruları alınan KOSGEB Sıfır Faiz İşletme Kredisi desteğine hak kazanan kişilerden bankalarındaki iş ve işlemlerde şu ana kadar kredi kullanamayanların yoğun talebi üzerine kredi kullanım süreci 31 Temmuz 2017 tarihine kadar uzatıldı. Yeni Girişimci Destek Programına ise talep Çanakkale’de her geçen gün artmakta, başvurular Müdürlüğümüzce Yeni Girişimci Destek Programı birimimizde değerlendirilmektedir. Bu kapsamda ilimizde girişimci desteğine başvuruda bulunan ve desteğe hak kazanan firma sayısında her geçen gün artış olmaktadır. KOSGEB’in Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılarak sertifika aldıktan sonra firmalarımızın iş yeri kurması akabinde bize başvuru yapmaları gerekmektedir. 31 Aralık tarihine kadar işletmelerini kurarak da kurmadan da girişimcilik başvurusu alınabiliyor. 2018 yılının Ocak ayı itibarı ile ise girişimciler iş yerlerini kurmadan kurumumuza başvuru yapmak zorundalar. KOSGEB’in şu anda 12 adet destek programı bulunuyor. Ama Çanakkale’deki firmalarımızın daha fazla oranla kullandığı destekler Girişimcilik Destek Programı, Genel Destek Programı, Kredi Faiz Desteği, AR-GE İnovasyon ve Endüstriyel Destek Programları olarak öne çıkıyor.

Engin Ören

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com