DÖNÜŞ

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Evet, bayram dönüşü ak koyun kara koyun ortaya çıktı. Kilo vermeye devam edenler, kilosunu koruyanlar ve tabii istemediğimiz ama karşılaştığımız kilo alanlar. Her ne olursa olsun bayram dönüşü şehir değiştirmemiş olsanız dahi bir programlamaya girmiş olmakta fayda var. Bunun için de birlikte hareket etmek çok daha motive edici olacaktır. Gelin beraber bir yapılacaklar listesi oluşturalım ve hem yeni aya hem de dönüşte yeni bir başlangıç yapalım.

Bayram dönüşü yapılacaklar listesi:

  • Bayram dahil takip eden haftada geçen hafta da belirttiğim gibi 3 ana öğünle geçirilmeli.
  • Tatile çıkıp açık büfelerde kaçamakları olan kitle sıvı beslenmeyi tolere edebilecektir. 3 günlük bir yeme detoksu fena olmayacaktır.
  • Bayramda memleket ziyaretlerine gidenler ise eve büyük bir nevale ile dönüyor olabilir. Bir kutu yapılmış ev baklavası, hazırlanmış sarmalar ve ‘kahvaltıda yersiniz’ diye yanınıza konulmuş pişi ya da börek… Hepsinin farkındayız bunları komşularınızla veya bayrama gidememiş anne yemeği özleyen öğrenci evleriyle paylaşmakta fayda var diye düşünüyorum.
  • Acil sağlıklı alışverişe! Aynen böyle, duyduk duymadık demeyin, üşenmeyin ve alışverişe gidin. Hemen peynir, et, süt grubu ve en önemlisi bol sebze-meyve alarak dolabı sağlık doldurun.
  • Tabii doldurulmuş dolapta faaliyet te gereklidir kendinize bir hazırlık listesi de yapabilirsiniz hatta ilave olarak ufak günlük bir mönü.
  • Bayramda fazla tükettiğinizi düşündüğünüz besin grubunu bir arka plana atarak tüketilmemiş grupları her güne yaymalısınız.
  • Tatilde yüzmüş, yürümüş olsanız da aktiviteniz alınmış olan kaloriler için yeterli olmayabilir. Hemen bir egzersiz planlaması da yapabilirsiniz. Veya buna vakit yoksa haftanın 3 günü mutlaka orta şiddette bir yürüyüş planlanabilir.
  • Bu konuya değinmezsem olmaz: SU! Aynen öyle bu olmazsa olmaz. Her ne kadar dikkat ediyorum, zaten çok sıcak daha fazla içtim desen de tatildeki özen bazen aynı titizlikte olmayabiliyor. Bunu içindir ki yine yeniden en önemli kural ‘Su iç!’.
  • Bunu gerçekten yaz kış öneririm ama özellikle bu aylarda terlemenin artmasıyla daha çok ihtiyaç duyuluyor; maden suyu. Hassas bir tansiyon problemi, böbrek rahatsızlığı olmadıkça gönül rahatlığıyla her gün en az 1 adet tüketmekte fayda vardır.
  • Son olarak henüz bizimle tanışmadıysan bence artık gelmelisin. Bu işi tek başına yapabilirsin evet ama profesyonel bir yardım alarak doğru hesaplamalarla doğru verimi yaşayamazsın. Bayram dönüşü aldığın kilolarla yaşadığın mutsuz ifadeyi verdiğin kilo arkası günlerde yaşamamak için listene bizi de eklemelisin. Unutma, diyetisyenin seni hem doğru yönlendirir hem motive eder.

Bu bayram dönüşü baya renkli! Unutma, en önemli sensin! Sen kendine iyi baktıkça, hedeflerine adım attıkça güzel sonuçları istesen de istemesen de göreceksin.

Mutlu temmuzlar!


Bu haber 30/06/2017, Cuma günü yayınlandı, 173 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com