Denetimler Aralıksız Sürüyor

4 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi görevlileri, Çanakkale Merkezi’nin her gün farklı noktalarında denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyorlar.

Yaz döneminin başlamasıyla artan motosiklet kullanımı beraberinde bir takım sorunları da getiriyor. Ehliyetsiz ve bilinçsiz kullanımlarında arttığı bu dönemde Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri de teyakkuza geçiyor. Özellikle kasksız şekilde seyreden motosiklet sürücülerine göz açtırmayan ekipler, ehliyetsiz ve alkollü sürücülerin motorlarını bağlayarak gerekli cezai işlemleri gerçekleştiriyor.

Kask Kullanmak Önemli

Kask hayatınızı kurtarır. Motosiklette en iyi koruma aracıdır. Motosikletinizin anahtarını elinize aldığınız anda kaskınızı da almayı alışkanlık haline getiriniz. Kask takmak bir kaza anında beyninizi, yüzünüzü ve hatta hayatınızı kurtarır. Diğer giysilerle beraber kask takmak kaza anında yaralanmaları en aza indirir. Arada ki emniyet kemeri gibi, kaska da gerek olmadığını düşünenler olabilir. Ama unutmayın ki her an kaza olabilir. Bu yüzden motosiklet kullanırken mutlaka kask takılmadır. Motosiklet kullanırken her an her şey olabilir. Mesafe kısa olsa bile örneğin, “hemen markete gidip geleceğim, kask takmama gerek yok” diye düşünmeyin. Her yıl pek çok motosiklet sürücüsü kask taktığı için hayatta kalıyor ve buna şükrediyorlar. İkinci olarak, iyi bir kask konforu yüzünden motosiklet keyfinizi ikiye katlar. Kask, kulaklarınızda kükreyen, suratınıza ve gözlerinize çarpan rüzgarı keser. Havada uçuşan böcek ve diğer nesnelerden korur. Hava değişikliklerinden etkilenmenizi ve yorulmanızı azaltır. Üçüncü olarak, kask takmak motorcuların sorumluluk sahibi kimseler olduğunu gösterir. Kask takmak, kanuni zorunluluk olması bir yana, sürüş sırasında diğer sürücüler tarafından görülmenizi de sağlar. Birçok kişi trafik polisinden kaçmak için kask kullanıyor, sizde bu gruba girmeyin.

Sabih Can Durmuş


Çanakkale trafik Bu haber 30/06/2017, Cuma günü yayınlandı, 70 defa görüntülendi
*