ASKON Basın Mensuplarıyla Tanıştı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de faaliyetlerine yakın zamanda başlayacak olan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Yönetim Kurulu, basın mensupları ile kahvaltılı tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Genel Merkezi İstanbul’da olan, ülkede çok sayıda ilde şubeleri bulunan ve yurt dışında beş ülkede de temsilcilikleri bulunan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Çanakkale Şubesi faaliyetlerine başlıyor. Aynı zamanda TAR-KOOP Türkiye Genel Başkanlığı görevini de yürüten Çanakkale’nin tanınan iş adamı Mehmet Özkurnaz’ın başkanlığını üstlendiği ASKON Çanakkale Şubesi 20 kişilik kurucu Yönetim Kurulu üyesinden oluşuyor. Derneğin faaliyetleri ve gelecekte Çanakkale’de yapmayı planladığı projelerin tanıtımı kapsamında dün sabah saat 10.00’da Büyük Truva Otel’de basın mensupları ile kahvaltılı tanıtım toplantısı düzenlendi.

“Çanakkale’nin kalkınmasına katkı sağlayacağız”

ASKON Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulunun düzenlediği basın toplantısında bir konuşma yapan Başkan Özkurnaz; hedeflerinin kentte yapılacak ve ön plana çıkan her projeyi desteklemek olduğunu belirtti. Çanakkale’nin kalkınmasında sorumluluk alacaklarını ve kente yapılacak etkinliklere dâhil olacaklarını belirten Özkurnaz konuşmasında şunları söyledi; “Çanakkale’de sanayi kuruluşları açısından baktığımızda öne çıkan İÇDAÇ, DOĞTAŞ, KALE GRUP, DARDANEL gibi dünya çapında markalarımız var. Biz dernek olarak faaliyetlerimiz kapsamında Çanakkale’de sanayinin gelişmesi için ön açmak ve umut vadeden projelere destek vermek adına tüm imkânlarımızı sağlayacağız. Gerektiği durumlarda TKDK ile ortak çalışmalar yaparak hibeler konusunda neler yapabileceğimizi araştıracağız. Biz ÇASİAD VE MÜSİAD’la rekabet etmeyeceğiz. Ancak zaman içinde rekabetin kendiliğinden oluşacağını düşünüyorum. Bu da bu ilin faydasına olacak bir durumdur. Kentteki kamu, özel sektör ve STK’lar kapsamında her kuruluşu ziyaret ederek ortak çalışmalar gerçekleştirmek adına çalışmalarımız olacak.”

“Ezine GOSB ve Boğaz Köprüsü Çanakkale’yi şahlandıracak”

“Ezine Gıda OSB ve Boğaz Köprüsü ile birlikte oluşacak rüzgâr Çanakkale’yi şahlandıracaktır. Çanakkale ASKON olarak hedefimiz üyeler ve kentin geleceğine yön veren, aynı zamanda ortaya çıkan sinerjiyi önce Çanakkale sonra tüm ülkeye yayacaktır. Anayasa değişikleri ve bağlı olarak devreye girecek olan sistem değişikliği ülkemiz için yeni bir inovasyon vesilesi ve yeni bir toparlanma imkânı doğuracak. Devletin çok daha seri ve hızlı bir şekilde yönetimi mümkün olacak ve tüm imkânlarımızı daha derli toplu görmek ve değerlendirmek imkânına sahip olacağız. Bürokrasi bahanelerinden, hantal devlet engellerinden, çok başlılıktan kurtulup aynı noktalara odaklanacağız. Bu da bizi ileri noktalara ulaştıracaktır.”

Toplantıda bir gazetecinin “Ekim ayında yapılacak olan Çanakkale Sanayi ve Ticaret Odası seçimlerinde Başkan adayı çıkaracak mısınız?” sorusuna yanıt veren Başkan Özkurnaz; “Bu kadar kısa zamanda bir başkan adayı çıkaramayız ama ÇTSO Yönetim Kuruluna, bizim Yönetim Kurulumuzdan isimleri sokmayı hedefliyoruz” dedi.

Engin Ören


Bu haber 30/06/2017, Cuma günü yayınlandı, 158 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com