Ücretsiz Yaz Kursları Başladı

Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, ücretsiz olarak sağlanan yaz dönemi spor kurslarının açılış törenini gerçekleştirdi.

2017 yılı yaz dönemi il spor merkezleri açılış töreni Anafartalar Spor Salonunda saat 11.00’da başlayan tören ile gerçekleştirildi. Törene Çanakkale Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürü Vekili Dr. Firuz Erdil ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı. Tören Atatürk ve Şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürü Vekili Dr. Firuz Erdil açılışta yaptığı konuşmada şunları dile getirdi; “Biz öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmek ve onları spora yönlendirmek amacıyla Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak 29 Hazirandan itibaren başlamak üzere yaz kurslarımızı faaliyete geçirmiş bulunuyoruz. Düzenlediğimiz bu yaz kurslarını kışın da belli branşlarda sürdürüyoruz. Amacımız çocuklarımızı, gençlerimizi sportif açıdan sağlıklı, iyi, topluma saygılı ve yararlı bireyler haline getirmek. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bu branşlarda ücretsiz kurslarımıza devam ediyoruz.”

Konuşma sonrasında İl Spor Merkezi sporcuları tarafından hazırlanan Jimnastik gösterisi gerçekleştirildi. Bu gösteriyi takiben yine İl Spor Merkezi sporcuları tarafından Zumba dans gösterisi yapıldı. Dans gösterisinden sonra önde Türk Bayrağı ve arkasında tüm branşlardan sporcuların yer aldığı tören geçişi yapılarak program sona erdi.

Engin ÖrenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com