Sokaktan Medet Umanlara Sert Eleştiri

CHP İl Başkanı ve Belediye Başkanlarının Adalet yürüyüşüne katılmalarını eleştiren AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, “Sokaktan medet ummak üçüncü dünya ülkelerinde bile çözüm değildir, insanları sokağa davet ederek adaletin geleceğini düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içerisindesiniz, Adalet istiyorsanız herkes için adalet için adalet isteyeceksiniz.” dedi.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan CHP İl Başkanı ve Belediye Başkanlarının da destek verdiği 15. gününde olan Adalet yürüyüşü hakkında yazılı basın açıklaması gerçekleştirdi. Başkan Karadağ, adaletin yürüyerek aranacak bir kavram olmadığını dile getirerek şu ifadelere yer verdi;

“Maalesef Türkiye’de bir ana muhalefet sorunu olduğunu son yaşanan gelişmeler ile bir kez daha görmüş olduk. CHP’li bir milletvekili devlete ait bilgileri sızdırmaktan casusluktan  dolayı hapis cezasına çarptırılıyor suçu işleyen milletvekili diye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’dan İstanbul’a Maltepe cezaevine adalet yürüyüşüne başlıyor.

Biz şuna inanıyoruz ‘Herkes İçin Adalet’ bu kapsamda herhangi bir AK Partili vekil bu suçtan dolayı hapis cezasına mahkum olsa Sayın Kılıçdaroğlu yine adalet için yürüyecek miydi? Suçu işleyen ister milletvekili olsun ister sıradan bir vatandaş olsun Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını ihlal ediyorsanız bunun bir bedeli vardır. Hele ki bu suç devlete ait bilgileri basına sızdırmak ise bunun daha ağır bir bedeli vardır. Şimdi kalkmış Genel Başkanları adalet yürüyüşüne başlamış, CHP İl örgütü ve Belediye Başkanları da bu yürüyüşe destek veriyor. Geçen yıl dokunulmazlıklar kalksın dendiğinde yargılanmaktan korkmuyoruz diyen vekiller bugün kalkmışlar yargı kararını sokağa taşıyorlar, sokaktan medet umuyorlar.”

SOKAKTAN MEDET UMMAK…

İl Başkanı Karadağ açıklamalarının devamında CHP İl Başkanı ve Belediye Başkanlarının yürüyüşe destek vermesini eleştirerek şu ifadeleri kullandı;

“28 Şubat’ta, E-muhtıra’da yürümeyeceksiniz, 15 Temmuz’da meydana davet edeceğiz gelmeyeceksiniz ama şimdi Vatan Millet Sakarya diyeceksiniz. Kusura bakmayın ama samimi değilsiniz. Bu millet sizin notunuzu her seçimde veriyor. Sokaktan medet ummak üçüncü dünya ülkelerinde bile çözüm değildir, insanları sokağa davet ederek adaletin geleceğini düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içerisindesiniz, Adalet istiyorsanız herkes için adalet için adalet isteyeceksiniz.” dedi.

“TERÖR ÖRGÜTLERİNİN DESTEKLEDİĞİ BİR YÜRÜYÜŞ”

İl Başkanı Karadağ açıklamalarının son kısmında adalet yürüyüşünün terör örgütlerinin de desteğiyle terör yürüyüşüne dönüştüğünü ifade ederek;

“Bakıyorsunuz ilk bakışta masum bir yürüyüş olarak gözüken bu yürüyüşe FETÖ, PKK Gibi terör örgütleri de destek veriyor, yürüyüşte DHKP-C Marşları çalınıyor. Siz adalet diyeceksiniz ve bu ülkenin gencecik fidanlarına kıyan bu terör örgütü ile birlikte yürüyeceksiniz, siz adalet diyeceksiniz , 15 Temmuz da  bu ülkenin birliğine beraberliğine kast eden terör örgütü ile birlikte yürüyeceksiniz. Kusura bakmayın ama bunun hiçbir tarafında adalet yok.” dedi.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com