Çanakkale’de Bir İlk; Rally Troia

4 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’yi Rally Troia heyecanı sardı. Bugün Kordonboyu’nda başlayacak geniş katılımlı organizasyon, 2 Temmuz’a kadar devam edecek.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası sponsorluğunda ve evsahipliğinde gerçekleştirilecek organizasyon, uluslararası platformda bir ilk olacak. Katılması beklenen 75 otomobil ve 150 sporcu arasında Bulgaristan, Romanya ve Gürcistan’dan sporcular da yer alacak.

Avrupa Ralli Kupası kapsamındaki Balkan Ralli Kupası’nın 4.yarışı olan Rally Troia, Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Çanakkale Belediyesi katkıları ile 30 Haziran-02 Temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üye Mustafa Kansu, 490 kilometre uzunluğundaki parkurda, toplam uzunluğu 154.30 kilometre olan 8 özel etaptan oluşan 3 günlük organizasyon, 30 Haziran Cuma günü 08:00-11:00 saatleri arasında teknik kontrol ile başlayacağını söyledi. Kansu, “Daha sonra tüm sporcular 11:30-15:00 saatleri arasında feribot ile Gelibolu’ya geçerek şehitliği ziyaret edecekler. Rally Troia 2017, kordon boyunda yer alan Truva Heykeli önünde saat 18:30’da folklor gösterileri ve konserler ile renklenecek seremonik start ile başlamış olacak. 1 Temmuz Cumartesi sabahı saat 10.15’te rallinin ilk gününe başlayacak olan ekipler; Paris ve Homeros etaplarını ikişer kez kat ettikten sonra saat 17:00’den itibaren şehir merkezinde yer alan ve Troia Horse adı verilen seyirci özel etabını kat edecekler. 2 Temmuz Pazar sabahı 11.00’de servis alanı çıkışı ile başlayacak son günde ise Assos, Apollon ve redbull.com etapları geçildikten sonra saat 15.03’te Truva Heykeli önündeki podyumda finiş seremonisi ve ödül töreni ile ralli son bulacak” dedi.

Ülkemiz haricinde Bulgaristan, Romanya ve Gürcistan’dan sporcuların katılımına sahne olacak organizasyon aynı zamanda Türkiye Ralli Şampiyonası ve Bulgaristan Ralli Şampiyonası’na da puan verecek.

Toplam 75 otomobil ve 150 sporcunun katılacağı organizasyon, 30 Haziran Cuma günü kordon boyunda yer alan Truva atı önünde saat 18:30’da seremonik start ile Rally Troia başlamış olacak.

Aslı Yıldız

 


Bu haber 29/06/2017, Perşembe günü yayınlandı, 66 defa görüntülendi
*