Bozcaada’daki Pahalılık Tartışma Yarattı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Haziran ayı Meclis toplantısı, ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıda en çok üzerinde durulan konu Bozcaada’daki konaklama ve restoran fiyatlarının pahalılığı oldu.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası her ayın son Çarşamba günü yaptığı Meclis Toplantısını önceki akşam saat 17.00’da ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleştirdi. ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay şehir dışında olduğu için Meclis Başkan Vekili Turgay Kılıç’ın başkanlık ettiği toplantıya ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Engin, Başkan Yardımcısı Selçuk Semizoğlu, Sayman Üye Mustafa Kansu ve Meclis Üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Meclis Başkan Vekili Turgay Kılıç şunları söyledi; “Maalesef terör olayları Haziran ayında da devam etti. Hem ülkemizde, hem de İngiltere ve İran’da yaşanan olaylar terörün çirkin yüzünü bir kez daha ortaya koydu. Tüm Arap dünyasının tavır aldığı, ABD’nin ambargo uyguladığı Katar’a ülkemiz maddi ve manevi destek kararı aldı. Ülke ekonomimiz ilk çeyrekte iç talep ve dış talep artışıyla yüzde 5 oranında büyüdü. Dünyadaki toparlanmaya paralel şekilde ülkemizdeki ekonomiden de iyi haberler gelirken, diğer taraftan bir kesimin kaygıları doğrultusunda adalet için yürüyüşler düzenlenmesi iş dünyası olarak bizleri ciddi şekilde üzmektedir.”

ÇTSO Yönetim Kurulu adına konuşma yapan Murat Aydoğdu ise konuşmasında şunlara değindi; “Geçen ay odamıza 38 yeni üye kayıt olurken 10 üyemiz aramızdan ayrıldı. Şu an üye sayımız 6650 oldu. Küçükkuyu-Midilli seferlerin yaz aylarında başlamasını umuyoruz. Kamu menfaati açısından hattın hakkının korunması en önemli kriterdir. Bu hatta sefer yapacak olan firma, hattın sahibi olan GESTAŞ’ın kiracısı olarak hizmet verecektir. Tüm bu çerçevede yapılan işlemler doğrultusunda seferlerin yaz aylarında başlaması planlanmaktadır.” Ayrıca Çanakkale’de yapılacak olan Balkan Rallisi konusunda da bilgi veren Aydoğdu, ralli için 30 Haziran akşamı 18.30’da bir tören yapılacağını ve 1 Temmuzda sabah saat 10.30’da rallinin başlayacağını belirtti.

Konuşmaların ardından gündem maddelerine geçilerek bir önceki toplantı tutanağı okundu ve onaya sunularak onaylandı. Hesap İnceleme Komisyonunun 2017 Mayıs ayı mizanı ile ilgili raporun okunması ve onaya sunulmasından sonra azami fiyat tarife taleplerinin görüşülmesine geçildi. Bu aşamada Bozcaada’da otel konaklama ve restoranlardaki ürünlerin satış ve menü fiyatlarının yüksekliği tartışma konusu oldu. 330 mililitrelik gazlı içeceğin 9 TL’ye satılması uzun bir süre tartışılırken sonuç olarak mecliste okunan azami fiyat tarife talepleri oy çokluğu ile kabul edildi. Toplantı gündeme gelebilecek diğer konuların görüşülmesinin ardından sona erdi.

Engin Ören


Bu haber 29/06/2017, Perşembe günü yayınlandı, 121 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com