Pürüzsüz Bir Cildin Sırrı

Cildinizi bir bebeğinki gibi pürüzsüz ve yumuşak hale getirmek için bakımlar ve pahalı kozmetiklere ihtiyacınız yok.

Bebeksi ve pürüzsüz bir cilt için her bayanın kendi yöntemleri ve taktikleri vardır. Kimisi bu konuda çok başarılıdır kimisi ise kesinlikle başarılı olamıyordur. Pürüzsüz bir cilt için öncelikli olarak cildinizi tanımalısınız. Cildiniz hangi yapıya sahip, bu güne kadar denediğiniz hangi ürünlerden memnun kaldınız veya hangi içeriğe sahip ürünler cildinize asla iyi gelmedi şeklinde kendi cilt analizinizi yapabilirsiniz. Eğer siz de pürüzsüz bir cilt için her şeyi yaparım diyenlerdenseniz bu yazımızı çok seveceksiniz.

İşte size pürüzsüz bir cilt için yapabileceklerinizin listesi…

Cildinize uygun bir yüz yıkama jeli ile cildinizi sabah ve akşam kremlerinizden ve makyajınızdan önce iyice yıkayarak temizleyin.

Açılan gözeneklerinizi cildinize uygun bir tonik ile temizleyin. Eğer toniklerin içeriklerini beğenmiyorsanız doğal gül suyunu da tonik olarak kullanabilirsiniz.

Haftada en fazla iki defa cildinizdeki ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Bu sayede ölü deri tabakaları ciltten atılarak ciltte birikme yapamaz ve sivilceler oluşamaz.

Şekerin tüketildiğinde vücuda verdiği zararları artık herkes biliyor. Fakat şekerin de faydalı olduğu alanlar da var. Her an elinizin altında olan şeker, cilt için muhteşem bir arındırıcı işlevi görüyor. Yüzünüzü nazikçe temizlerken aynı zamanda da besliyor. Cildinizi yumuşak, pürüzsüz, parlak bir hale getiriyor. Aynı zamanda ölü hücreleri de yok ediyor. Haftada bir kez, ıslattığınız yüzünüzü şekerle ovun ve bebek gibi yumuşak bir cildin tadını çıkarın.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com