İleri Yaşam Desteği Eğitimi

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde temel ve ileri yaşam desteği eğitimi verildi.

Çanakkale Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği haber bültenine göre; Genel Sekreterliğe bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde CPR (Temel ve İleri Yaşam Desteği) Eğitimi gerçekleştirildi.

2017 yılı verimlilik eğitimleri kapsamında Çanakkale Devlet Hastanesi’nde görevli Acil Tıp Uzmanı Dr. Kenan Ataç tarafından merkezimiz eğitim salonunda verilen eğitime diş hekimi, hemşire, diş protez teknisyenleri, idari birim çalışanları ve diğer tüm personeller katıldı.

Büyük ilgi ve katılımın gerçekleştiği eğitimde CPR (Kardiyopulmoner Resusitasyon) nedir, hangi durumlarda yapılmaktadır,  CPR’daki hızın önemi, CPR’a ne zaman başlanacağı, neler yapılacağı, temel yaşam desteği ve ileri yaşam desteği konuları anlatıldı.

Yaşamı herhangi bir şekilde kesintiye uğramış bir kişiyi yeniden hayata döndürme çabalarını kapsayan uygulamaların tamamı, kardiyopulmoner resüsitasyon olarak adlandırıldığını söyleyen Dr. Ataç CPR’ın  oldukça önemli bir uygulama olduğunu, mutlaka zamanında müdahale edilmesini ve  bu nedenle tüm sağlık çalışanlarının CPR konusunda bilgi sahibi olması gerektiğini dile getirmiştir.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com