Dönüş Trafiği Çileden Çıkardı

4 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de her bayram öncesi ve sonrası olduğu gibi bu Ramazan Bayramı’nda da dönüş için feribota binmek isteyenlerin oluşturduğu trafik, şehir içi ulaşımı kilitledi.

Bayram öncesi arife günü Trakya’dan Çanakkale’ye geçmek için oluşturulan kilometrelerce araç kuyruğu bayram dönüşü de ters istikamette gözlendi. Bayram tatilini değerlendirmek için bayram öncesi yollara dökülenler, tatilin bittiği gün evlerine ulaşmak için tekrar yola çıktılar. Çanakkale’den Trakya’ya geçiş için feribotu kullanmak isteyen sürücüler şehir içindeki feribot iskelesine bağlanan yollarda trafiği durma noktasına getirdi. Demircioğlu Caddesinde çok sayıda trafik polisi görev yaptı.

DEMİRCİOĞLU CADDESİNE KONTROLLÜ GEÇTİLER

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü polisleri Demircioğlu Caddesi ile Atatürk Caddesinin kesiştiği noktada sürücüleri direk feribot iskelesi istikametine geçirmedi. Atatürk Caddesi üzerinde iki şeritten de gelip feribot iskelesine dönmek isteyen sürücüler polis engeline takıldı. Polisler sürücülerin Çanakkale Belediye binasının önündeki kavşaktan dönerek feribot iskelesi yönüne gitmeleri noktasında önlemler aldı. Bu noktalarda direk feribota ulaşmak isteyen çok sayıda sürücü kendilerine geçiş izni vermeyen trafik polisleriyle sözlü tartışmalar yaşadı. Hava sıcaklıklarının etkisi ve üzerine bir de trafik çilesi eklenince, feribota ulaşma kuyruğunda bekleyen çok sayıdaki araç sürücüsü deyim yerindeyse çileden çıktı. Demircioğlu Caddesine çıkan İnönü Caddesi başta olmak üzere ara yolar ise dubalarla trafiğe kapatıldı.

Engin Ören


Bu haber 27/06/2017, Salı günü yayınlandı, 67 defa görüntülendi
*