Tehlike Saçan Çınar Budandı

4 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gül Sokak’ta bulunan ve tehlike saçan çürük çınar ağacı, Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından gövdesine kadar budandı.

Kordon’da yer alan Çanakkale Subay Orduevinin yanındaki Gül Sokakta, çürümüş ve her an yıkılabilecek vaziyette olan çınar ağacı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince gövdesine kadar budandı. Öncesinde mevcut çınar ağacı için Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri yerinde inceleme yapmış ve tehlike oluşturduğu için kesimi yönünde rapor tutmuştu. Bu ağacın olası bir fırtına veya rüzgâr sonrası ya da başka etkenlerden yıkılması durumunda olumsuz olarak en çok etkilenecek apartman olan Dardeniz Apartman yönetimi ise bu rapor doğrultusunda Çanakkale Belediyesine bir dilekçe yazarak ağacın kesilmesini talep etti. Bu talep üzerine Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri dün sabah saat 09.00’da ağacın bulunduğu sokağı yaya ve araç trafiğine kapatarak kesim ve budama işine başladı. Çınar ağacının gövdesi tamamen çürüdüğü için budama işlemi çürük olan bölgeye kadar yapıldı. Sabah başlayan çalışma öğleye kadar devam etti.

ORDUEVİNİN DUVARI BİR METRE İÇERİ ÇEKİLECEK

Edinilen bilgiye göre aynı sokağa duvarı bulunan Çanakkale Subay Orduevinin bahçesinde kalan kurumuş çam ağaçları için de Çanakkale Belediyesine kesim ve budama talebinde bulunuldu. Orduevinin bahçe duvarını ittiren ve yıkma aşamasına getiren ağaçların kesiminden sonra duvarın Orduevi bahçesine doğru bir metre kadar içeri çekileceği ise yine edinilen bilgiler arasında.

Engin Ören


Bu haber 23/06/2017, Cuma günü yayınlandı, 39 defa görüntülendi
*