İÇDAŞ’tan Kordonboyu’nda Dev İftar

İÇDAŞ A.Ş. yönetimi tarafından önceki akşam Kordonboyu’nda kurulan iftar sofrasında yaklaşık 6 Bin kişiye yemek verildi.

İftara , Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, İl Jandarma Komutanı Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Yeşim Karadağ, İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin, protokol üyeleri ve 6 bin civarında vatandaş katıldı.

Kordonda İÇDAŞ tarafından düzenlenen ve yaklaşık 6 bin kişinin katıldığı iftar programında Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan tarafından bir konuşma yapıldı. Turan konuşmasında, “Hepinizi kalbi duygularla selamlıyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Allah oruçlarınızı kabul etsin. Allah sizleri sağlık ve afiyet içerisinde sevdiklerinle beraber nice bayramlara eriştirsin. Az önce AK Parti İl Başkanımız Yeşim Karadağ ile masalarınızı ziyaret ettik. Gençler burada, yaşlılar burada, kadınlar ve çocuklar burada. Zenginiyle, fakiriyle tüm Çanakkale burada. Aynı çorbaya kaşık sallayıp, aynı sofra etrafında ülkemizin birlik ve beraberliğine dua ediyoruz. Allah Çanakkale’nin bu huzur ve beraberlik tablosunu tüm Türkiye’ye ve dünyaya göstersin inşallah. Bizler istiyoruz ki nasıl ki Çanakkale’miz de Gazi Mustafa Kemallerin, Yahya Çavuşların, Seyit Çavuşların, kurtarmış olduğu bu güzide ülkemizde nice yiğitlerimiz var. Tüm dünya bu manzarayı Çanakkale’mizden görsün, sizlerin kardeşliğinden görsün. Yoksa ne kadar çalışırsak çalışalım, ne kadar büyük işler yaparsak yapalım şehitlerimize ve gazilerimize olan borcumuzu ödeyemeyiz. Daha çok çalışacağız, daha çok çalışıp Çanakkale’ye ve Türkiye’ye olan borcumuzu ödemek için gayret edeceğiz.”

BU YAZ 6 Bin GENCİMİZE ÇANAKKALE’Yİ GEZDİRECEĞİZ

“İnşallah bu yaz Türkiye’mizin çok farklı illerinden, Asya’dan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 6000 gencimize Çanakkale’yi gezdirerek tüm dünyaya bir mesaj yollayacağız. Çünkü Çanakkale’nin beraberliği ve kardeşliği tarifsizdir. Burası Cumhuriyet’imizin ön sözünün yazıldığı, milli şanımız başkentidir. Biz biliyoruz ki Çanakkale ayağa kalkarsa, Türkiye ayağa kalkar. Çanakkale kurtulursa tüm Türkiye kurtulur. Ülkemize yan bakanlara, Fetö’ye, PYD’ye göz kırpanlara karşı beraberliğimizi ve duruşumuzu asla bozmayacağız. Hizmetimizde, ekonomide, demokraside her türlü alanda inşallah zamanı geldiğinde daha büyük işlere imza atacağız. Burada bu sofrada bir araya gelmemize vesile olan İçdaş ve ekibine, sayın valimize ve il başkanımıza ayrıca katılan siz değerli yurttaşlarımıza en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Allaha emanet olun.” dedi.

TURAN’A PANKART İLE DESTEK ÇIKTILAR

Ak Parti Kepez Belde Başkanlığı Gençlik Kolları Bülent Turan’ın yaptığı konuşma sırasında son günlerde rakı masasında rabia işareti yapan hakimin çiçek vazosunda bulunan resmi ile Muharrem Erkek tarafından sokulduğu polemiğin içinde kalan vekillerine, “Çanakkale’mizin büyük gururu, kentimizin medarı iftarı, Grup Başkan Vekilimiz Bülent Turan’ı üç-beş çakala yedirmeyiz” yazılı açtıkları pankartta ile sevgi gösterisinde bulunarak tartışmalara yeni bir boyuta taşımış oldular.

Sabih Can Durmuş – Aslı Yıldız, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com