GESTAŞ Amerika’yı Yeniden Keşfetti

4 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bayramlarda ve özel günlerde Çanakkale İskele Meydanı, Gelibolu Lâpseki Hattı ve Adalar Hattında yoğunluğu ek seferler koymasına rağmen bir türlü gideremeyen GESTAŞ adeta malumun ilanını “Yeni hizmet” olarak kamuoyuna duyurdu.  Bayramda Kepez- Eceabat hattı devrede…

Ramazan ayının sona ermesiyle Ramazan Bayramı tatili başlarken GESTAŞ, 4 günlük bayram tatili yoğunluğunu daha rahat karşılayabilmek adına Çanakkale Boğaz hattında ek bir hat hizmete açtı. Bayram veya resmi tatillerde saatsiz seferler yapan, bu bayram saatsiz seferler ve ek gemilerin yanı sıra Çanakkale Boğaz hattında Kepez-Eceabat arasındaki seferleri başlattı.

Kepez-Eceabat Boğaz hattı seferleri 24 Haziran ile 28 Haziran tarihleri arasında yapılacak. İlk seferine Eceabat İskelesi’nden başlayacak gemiler, günde karşılıklı 5 sefer yapacak, 21.30’da Kepez Limanı’ndan yapılacak son seferle günü tamamlayacak. Şehid Ömer Halisdemir gemisinin sefer yapacağı Kepez-Eceabat hattında sefer saatleri şu şekilde olacak: Kepez kalkış: 08:15, 11:15, 15:15, 19:15, 21:30

Eceabat Kalkış: 07:30, 09:30, 13:30, 17:30, 20:30.

 Çanakkale-Eceabat, Gelibolu-Lapseki hattında saatsiz seferler ve sürekli ring seferlerle hizmet verecek GESTAŞ, Kepez-Eceabat seferinin de yapılmasıyla Boğaz hattındaki trafiği iyice rahatlaması ve  şehir içi trafiğine de olumlu yönde etki etmesi bekleniyor.

 BOZCAADA VE GÖKÇEADA’YA ONLİNE BİLET

GESTAŞ, bir diğer yoğun hatları Geyikli-Bozcaada ve Kabatepe-Gökçeada hattında da online bilet uygulamasıyla hizmet verecek. Geyikli-Bozcaada hattında bir süredir online bilet uygulamasını devam ettiren GESTAŞ, bayram öncesi Kabatepe-Gökçeada hattında da bu uygulamayı aktif hale getirdi. Online.gdu.com.tr üzerinden satın alınan biletlerde Gökçeada için uygulanan aktarma kampanyası da kullanılabilecek.  Bozcaada hattındaki seferlerde online bilet ve rezervasyon uygulaması, tam kapasiteyle kullanılırken Gökçeada’da ilk etapta her bir sefer için online bilet kontenjanı 20 araç.

ONLİNE BİLETTE 15 DAKİKA KURALINA DİKKAT!

GESTAŞ’ın resmi internet sitesinden yapılan duyuruda Geyikli-Bozcaada online bilet kuralları şu şekilde belirtildi; “ Online rezervasyon işlemi son 24 saat kala bilet satış işlemi gerçekleşmemiş ise iptal olur. Online satış işlemi yapıldıktan sonra gelen PNR numarası gerekli olacağı için kolay ulaşılabilecek bir yere not edilmelidir. Online rezervasyon işleminde veya online satışı bilete çevirme işleminde gişede pnr numarası mutlaka gereklidir.  Online satış işlemi tamamlanan araçlar iskeleye sefer saatine 45 dakika kala alınmaya başlayacaktır. Sefere son 15 dk. kala online araç geçişlerine izin verilmeyecektir.  Bozcaada dönüş için sefer saatinden 1 saat öncesine kadar gemi müsait ise rezervasyon yapılabilmektedir. Bozcaada’dan Geyikli’ye dönüşlerde rezervasyon işlemi saat 20.00’ye kadar yapılmaktadır. (Saat 20.00 seferi de dahil)”

Haber Merkezi

 

 


Bu haber 23/06/2017, Cuma günü yayınlandı, 60 defa görüntülendi
*