İŞARET EDECEKSEK…

Son günlerde Çanakkale medya gündeminde ‘işaret’ler ve siyasal sonuçları üzerine değerlendirmeler, haberler ön planda… Biri Rabia işareti diyor, değeri Galatasaray’ın 4. yıldızını kutlama işareti diyor. Bir başkası fesleğen yolluyor. İşaret üzerinden sesli tartışmaya devam ediliyor.

Gerek var mı?

Siyasetçinin bileceği iş…

Ancak yurttaş bilinci ile bakıldığında var olanın bir kenara bırakıldığı ve işaretler üzerinden de olsa popüler olandan yana tavır konulduğu da bir medya gerçeği.

İşaret edeceksek;

Çanakkale turizmini, öğrenci sayısındaki artışın doğurduğu sorunları, balıkçılarımızın dertlerini, kent içindeki trafik konusunu ve hizmetlerin ne ölçüde yansıdığını anlatsak, anlattırsak nasıl olur?

Bir iyi örnek sunayım…

“Spor akademisi mezunu olan ve uzun yıllar ‘Buz Hokeyi Milli Takımı’nda Türkiye’yi temsil eden Bozcaadalı Cihan Kahraman, son yıllarda vücut geliştirme sporu ile ilgileniyordu. 15 yıllık spor hayatına devam eden Kahraman, bir yıldır azimle çalışarak 17-18 Haziran tarihinde İtalya’da düzenlenen ‘WABBA WORLD CUP 2017’ye katıldı. Dünya çapında yarışmalar düzenleyen  federasyonun dünya şampiyonasında Kahraman “Wabba+75’ Dünya Şampiyonu” olarak bayrağımızı dalgalandırdı”

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.