İki Bayram Bir Arada

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 91. Yılı bu yıl ilk defa Türkiye Kabotaj Kupası Açık Su Yüzme Yarışları ile kentimizde kutlanacak.

Ramazan Bayramının ikinci gününde Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 91. Yılı bu yıl ilk defa Türkiye Kabotaj Kupası Açık Su Yüzme Yarışları ile kentimizde kutlanacak. Farklı yaş kategorilerinde 1000 ve 3000 metre olarak milli sporcuların yüzeceği yarışmada sporculara Liman Başkanlığınca anı madalyası da verilecek. Çanakkale Liman Başkanlığı ve Su Ürünleri Kooperatifi Türkiye Kabotaj Kupası Açık Su Yüzme Yarışlarında tekneleri ile refakatçi olacak balıkçılarla bir araya geldi.

Çanakkale Liman Başkanı Ramazan Yılmaz;  “Türkiye Kabotaj Kupası Açık Su Yüzme Yarışları, Türkiye Yüzme federasyonu ile birlikte organize edildi.   Bu yüzme yarışları ve etkinlikler Ülkemizde Kabotaj Bayramı kapsamında ilk defa ilimizde düzenlenecek. Her kabotaj bayramında hafta olarak düzenlenecek bu etkinlikler sonraki senelerde başka illerde yapılacak.     Bu yarış T.Y.Federasyonunca, İÇDAŞ, GESTAŞ, Yat Limanı ve Çanakkale Liman Başkanlığı organizatörlüğünde yapılıyor.  Çanakkale Valiliği de sürecin içerisinde yer aldı.

Organize liman Başkanlığı ve kutlama komitesinden Federasyon, İÇDAŞ ve GESTAŞ ile birlikte organize ettik. 50-60 ulusal sporcumuz gelecek. Paydaşlarımız olan Belediye Başkanlığı, Boğaz Komutanlığı, Sahil Güvenlik, İÇDAŞ, GESTAŞ, Akçansa, Çanakkale Seramik,  Su Ürünleri Kooperatifi Başkanlığı bizden maddi ve manevi desteklerini esirgemediler.  Yüzme yarışması kapsamında dereceye girenlere federasyon kendi hediyelerini verecek. Biz de, Liman Başkanlığı olarak bütün yarışmacılara anı madalyası takdim edeceğiz” dedi.

Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Mehmet Özkurnaz; “Bayramın ikinci günü sabah 10.30 Ordu Evi önünden başlamak üzere Kabotaj Bayramı kapsamında yüzme yarışları düzenlenecek. İÇDAŞ’ın yapmış olduğu su perdesinin olduğu yere kadar 6 teknemiz duracak.  Yarışmaya katılacak gençlerimizin sağlık problemi karşısında önlem amaçlı ekipler ve hakemler teknede olacak. Bunun akabinde akşamüstü 18.00’da boğaza açılacak Gestaş gemisine teknelerimiz refakat edecek. Balıkçı arkadaşlarımızla bugün bilgilendirme toplantısı yapıyoruz. Su Ürünleri Kooperatifi olarak etkinliklere destek vermekten oldukça mutluyuz” dedi.

Gün sonunda Balıkçı Tekneleri fener alayı gerçekleştirecek.

Dilek Akşen


Bu haber 21/06/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 174 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com