Herkes için adalet

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale İl Örgütü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet Yürüyüşü’ne destek vermeyi sürdürdü.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a başlattığı ‘Adalet’ yürüyüşüne Çanakkale’de CHP Çanakkale İl Teşkilatı dün de destek verdi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde toplanan CHP’liler, üzerinde ‘Adalet’ yazılı dövizler taşıyıp, tişörtler giydi. Truva Atı önüne yürüyen partililer ve vatandaşlar kordon boyunca belli aralıklarla durarak eyleme destek verdi.

Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar; “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu milletvekilimiz ve gazeteci Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından bir karar alarak, adalet için Ankara’dan İstanbul’a doğru yürüyor. Bu yürüyüş başta milletvekilimiz için bir yürüyüş olarak algılansa da sık sık ifade ettiğimiz gibi herkes için adalet yürüyüşüdür.  Gazeteciler içim, haksız yere işten çıkarılanlar için, özellikle yüreğim yanarak söylüyorum ki Nuriye ve Semih için adalet yürüyüşüdür. Onlar bugün açlıklarının 105. Günündeler. Böyle mübarek günlerde vitaminleri bile kısıtlandı. Onlar adil bir yargı istiyorlar. Suçlu olsalar bile adalet istiyorlar. Onların nezdinde işinden aşından olan herkes için adalet istiyoruz.adaletin olmadığı bir ülkede demokrasi, özgürlük, insan hakları olamaz. Doğa, hayvanlar, bütün canlılar için adalet istiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı” dedi.

Dilek AkşenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.