“Diren Adalet Diren Demokrasi”

4 sene önce Manşet Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP Merkez İlçe Başkanlık binasında tüm ilçe örgütleri ile eş zamanlı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan Adalet Yürüyüşü ile ilgili basın açıklaması düzenlendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlatmış olduğu adalet yürüyüşü ile ilgili CHP Merkez İlçe Başkanı Dr. Celal Karakaş tarafından, tüm ilçelerle eş zamanlı basın açıklaması yapıldı. Başkan Karakaş, yargının siyasallaşarak ‘yargılı infaz’ döneminin başladığını vurgulayarak; “Yargının siyasallaşması, ohal’in amacından saptırılarak, muhalif kişi ve kurumlara karşı bir baskı aracı haline dönüştürülmesi demokrasilerde asla kabul edilir bir şey değildir” dedi.

ASLA YORULMAYACAĞIZ

Demokrasinin evrensel değerlerinin çiğnendiği ülkelerde, demokratik hukuk kuralları çerçevesinde direnmenin meşru hale geldiğini ifade eden Karakaş; “İşte bizler bugün bu meşru direnme hakkımızı kullanmak için yollardayız. Yürüyoruz, yürüyeceğiz. Hedefe varıncaya kadar yürüyeceğiz. O büyük hedefe adım adım gideceğiz. Bu ülkeye adaleti adım adım getireceğiz. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun bu yürüyüşte attığı adımların hedefi sadece Maltepe’ye gitmek demek değildir. Bu adımların hedefi; tam bağımsız, özgür, demokratik, laik, çağdaş bir Türkiye’yi yeniden inşa etmektir. Adaleti esas alan bir sosyal hukuk devletini yeniden kurmaktır. Başarmak için yola çıktık, asla yorulmayacağız” dedi. Başkan Karakaş diren adalet, diren demokrasi sözleri ile açıklamaya son verirken Adalet Eylem Programı kapsamında bu akşam saat 18.00’da Cumhuriyet Meydanı’ndan Truva Atı’na yürüyüş yapılacağı ve oturma eylemi düzenleneceğini bildirdi. CHP Merkez İlçe Başkanlığı Ankara- İstanbul yürüyüş programına bayramın ikinci günü katılacak.

Dilek Akşen


Bu haber 19/06/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 54 defa görüntülendi
*