Dubalar Kalktı Cezalara Devam

Demircioğlu Caddesi’nde otopark sorununa çözüm için koyulan dubalar kaldırıldı. Park yapan araçların plakalarına ise ceza kesilmeye devam ediyor.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler Demircioğlu Caddesi’ndeki otopark sorununu çözmek adına, park yasağı tabelası olmasına rağmen araçların park etmesi üzerine şeritlere dubalar koymuştu. Cadde üzerine geçici bir süre için bile araç otoparkı yapılmasına izin vermeyen trafik polisleri bölgede sürekli devriye yaparak bir dakikalığına ATM’den para çekmek için dahi olsa aracını park edenlerin plakalarına ceza işlemi uyguluyordu. Caddede esnaflık yapan kuruyemişçiden, lokantacıya, turizmciden, giyim mağazası sahiplerine kadar her esnaf bu uygulamadan şikâyet ederek, araçların en azından belli bir süre için otopark yapmaları gerektiğini ya da yolun bir şeridinin ücretli otopark olması gerektiğini belirtmişlerdi.

ESNAF ÇOK ŞİKÂYETÇİ

Trafik polislerinin restoranlardaki müşterileri yemekleri bitmeden kaldırıp aracını park ettikleri yerden aldırmaları ve servis araçlarının yolcu almalarına bile izin vermemeleri cadde esnafının işlerini olumsuz manada etkileyince konu yerel basında da sıkça yer aldı. Dün itibari ile Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından koyulan dubalar yerlerinden kaldırıldı. Dubaların kalkmasıyla araçların eski düzende sağ şeride yasak olmasına rağmen park ettikleri gözlerden kaçmadı. Demircioğlu Caddesi’nde araç park etme yasağı ise devam ediyor. Trafik polisleri Salı, Çarşamba ve Perşembe gün ki kadar çok yoğun bir şekilde caddede devriye yapmasa da park eden araçların görülmesi üzerine önce anonsla aracın bulunduğu yerden alınması noktasında uyarılarda bulunuyor. Aracını almayan ya da uyarıyı duymayan araçların plakalarına hatalı park cezası olarak 95 TL trafik cezası kesiliyor. Denetimler sık bir şekilde yapılmaya devam ediyor.

Engin ÖrenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.