36 Yıllık Anılar Boyayla Tazelendi

Sıdıka El Sanatları Atölyesi Emekli resim öğretmeni Sıdıka Kocaoğlu 36 yıllık eşyalarını yenileyerek geri dönüşüm noktasında bir farkındalık çalışması gerçekleştirdi.

Günümüz dünyasında sürekli almak ve tüketmek üzere bir tarz belirleyenler ve özellikle gençler için anlamlı bir işe imza atan Öğretmen Kocaoğlu hem 36 yıllık eşyalarını günümüz modasına uyarladı hem de anılarından vazgeçmemiş oldu.

36 yıllık yemek masasını; “eşimle ilk kahvaltımı yaptığım masa” diye tanımlayan Kocaoğlu, hem en az maliyetle eşyalarını yeniledi hem de son günlerde çılgınlık noktasına gelen tüketme arzusuna karşı koydu.

Kocaoğlu; “36 yıllık eşyalarım var. Hepsini evlendiğimiz zaman İnegöl’den almıştık.  Hiçbir şeyimi çöpe atmadım. Herhalde biraz da temiz ve tertipli kullanıyorum.  İçinde el oyması olan ürünler de vardı.  Evlenince ilk kahvaltımı yaptığım yemek masamı ve diğer eşyalarımı hatıralarından dolayı ne değiştirdim, ne de yeniledim.  Kursiyer arkadaşlarımızla birlikte el birliği içerisinde bu eşyalarımı yenilemeye karar verdim. İşimiz zaten boyamak.  Vitrinimi kestim, parçaladım, boyadım yeni bir konsol oluşturdum. Boya yaparken de her yüzeye uygun olan özel ve çok ucuz bir boyayı tercih ettim. Yemek masam baya yıpranmıştı, ona tamiratlar yaptım ve geriye dönüşüm muhteşem oldu. Hem anılarımdan ayrılmamış oldum hem de eşyalarım yenilenmiş oldu. Sosyal medyada büyük beğeni aldı.  Gençlere de tüketim noktasında bir misyon belirlemiş oldum. Tüketerek mutlu olduğunu düşünen insanlar için örnek olmuş oldum. İnsanlar geriye dönüşümün şart olduğunu günümüz şartlarında öğrenmek zorunda. Almanın sonu yok. Çok da az bir maliyeti oldu. Her yüzeye uygun boyalar var. İster dolabınızı boyayın, ister ayakkabınızı. Anılarınızın olduğu bir eşyanızı yenilemek, almaktan daha çok haz verir” dedi.

Dilek AkşenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.