Ramazan’da Balık Pahalı

Çanakkale’deki balıkçılar av yasağı olması sebebiyle balık fiyatlarında yükselişten ve Ramazan ayı dolasıyla işlerin neredeyse durma noktasına gelmesinden muzdarip…

Av yasağının başlaması ve ardından Ramazan ayının gelmesi ile işleri neredeyse durma noktasına gelen balıkçılar durumdan şikâyetçi… Bazı balıkçılar ise Ramazan ayında kepenk kapattı. Çanakkale Balıkhanede balıkçılık yapan Cengiz Karagül av yasağı gelmesi ve av sezonun kapanmasının ardından balık fiyatlarındaki artışın sürekli devam ettiğini belirtti.

Balıkçı Karagül; “Fiyatlar şu günlerde yüksek seyrediyor. Pahalı bile diyebilirim. Bunun bir sebebi av yasağı, diğer sebebi ise Ramazan ayının gelişi oldu. Balıkhanedeki on tane iş yerinin sekiz tanesi zaten Ramazan ayın boyunca kepenk kapatıyor. Ramazan ayı sonrası fiyatlarda bir azalma olabilir ama av sezonu açılana kadar beklenen seviyelere düşmez” dedi.

Salı pazarında dün itibari ile Sardalyenin kilosu 10 TL, Kefal 15 TL, Kupa 10 TL, İstavrit 15 TL, Hamsi 15 TL, Çupra 40 TL’den alıcısını bekledi.

Engin ÖrenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com