Taşkın Kontrol Çalışmaları Devam Ediyor

4 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Devlet Su İşleri tarafından yapılan Çanakkale Bayramiç Karamenderes Çayı Taşkın Kontrol İnşaatı çalışmaları devam ediyor.

İnşaat çalışmalarında 1.kısmın tamamlandığını belirten AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan proje hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bayramiç bizim için önemli diyen Turan, “Bayramiç ilçemiz önemli tarih ve turizm noktalarına sahip. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un evi ve doğası ile ülkemizin önemli ormanlarından Ayazma ilçemizde yer almaktadır. İlçemizde bulunan tarih ve turizm noktalarını geliştirmeye devam ediyoruz. Mehmet Akif Ersoy’un evinin restorasyon çalışmalarından çevre düzenlemelerine kadar bir çok çalışmalar gerçekleştirdik. Şu anda Bayramiç ilçemizin önemli akarsularından Karamenderes Çayı taşkın kontrol çalışmaları tamamlandı.” dedi.

Turan, “Çanakkale Bayramiç Karamenderes Çayı 1.Kısım Taşkın Kontrolü inşaatı kapsamında 1311 m dere ıslahı imalatı tamamlandı. Bayramiç Barajı ana deşarj kanalı olan Karamenderes Çayının Bayramiç ilçe merkezinden geçen kısmında taşkın kontrolü ile beraber estetik bir görüntü sağlandı. Karamenderes Çayı Çanakkale’mizin en büyük akarsularından. Tamamlanan 1. Kısım ile şehir merkezi ıslahı yapıldı. Taşkın kontrol çalışmalarının toplam maliyeti 6.5 Milyon TL” diye ifade etti.

Haber Merkezi


Bu haber 15/06/2017, Perşembe günü yayınlandı, 40 defa görüntülendi
*