Malezya Tartışmalarına GESTAŞ’tan Yanıt

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

GESTAŞ’ın 15 genci Malezya’ya yabancı dil kursuna göndermesinin yankıları sürüyor. GESTAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü yabancı dil kursu için neden Malezya’nın seçildiğini gazetemizle paylaştı.

GESTAŞ’ın Çanakkale’den 15 genci 2 ay boyunca tam burslu olarak Malezya’ya İngilizce eğitimine göndermesinin yankıları kentte devam ediyor.  İl Genel Meclisinin Haziran ayı dördüncü birleşiminde söz alan CHP İl Genel Meclis Üyesi Ünsal Öntürk konuşmasında; “GESTAŞ’ın Çanakkaleli 15 öğrenciyi İngilizce kursu için neden ana dili İngilizce olmayan bir ülke olan Malezya’ya gönderdiğini merak ediyorum” diyerek konuyla alakalı yetkililerden açıklama beklediğini belirtmişti.

“Dünyanın en iyi 10 okulundan biri Malezya’da”

GESTAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Aydın, konuyla alakalı gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi; “GESTAŞ olarak birçok alanda sosyal yardım ve destek projelerini sürdürüyoruz. Bu projelerden birisi de Çanakkaleli 15 genci Malezya’daki yabancı dil kursuna tam burslu olarak gönderme projemiz. Bu kurs için Malezya’nın seçilmesinin birinci nedeni dünyanın yabancı dil alanında en iyi 10 üniversitesinden biri olan Uluslararası Albukhary Üniversitesinin bu ülkede bulunması. İkinci ise Malezya vize problemi yaşamadığımız ve kapıda vize uygulaması ile rahatlıkla gidebildiğimiz bir ülke. Araştırılırsa görülecektir ki Uluslararası Albukhary Üniversitesi İngilizce eğitimi konusunda dünyanın en iyi üniversitelerinden birisi. Bu yüzden bizde eğitime destek amacıyla başlattığımız bu projede gençlerimizi Malezya’ya göndereceğiz. Öğrencilerin kurs, ulaşım ve konaklama gibi tüm temel ihtiyaçları kurumumuz tarafından karşılanacak.”

Engin Ören

 


Bu haber 15/06/2017, Perşembe günü yayınlandı, 149 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com