KENDİ KALESİNE GOL

Ülkenin ‘siyaset pazarı’ karıştı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu elinde  sadece ‘Adalet’ yazan bir pankartla Ankara’dan İstanbul Maltepe’ye yürüyeceğini açıkladı.

O açıklamadan sonra örgütlerin il ve ilçe başkanları Ankara’ya akın edip yürüyüşe katılmak üzere harekete geçti.

Dün itibarıyla organizasyon açıklamalarla eyleme dönüştü.

Farklı açıklamalar da yapıldı bu konuyla ilgili…

Örneğin;

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Ne oldu da terk ediyorsunuz? Meclisi terk etmek size görev veren millete haksızlık yapmak demektir. Burayı terk etmek milletvekili ruhuyla bağdaşan bir yaklaşım olmaz. Dokunulmazlıklar kaldırılırken ‘Evet’ diyeceksiniz, sonra burayı terk edeceksiniz” dedi.

Hadi o isim AKP’li… ‘öyle diyecek tabii ki’ diyebilirsiniz…

Destek verenler  ise;

Sosyal medyadan  yorum üzerine yorum yaptı.

Konunun sadece CHP meselesi olmadığı  anlatıldı.

Konunun yerelinde…

Geceden çağrı yapıldı ve Cumhuriyet Meydanı’nda CHP’liler buluştu. Sayısal kriter önemli miydi, önemli değil miydi? Tartışmasına girmeye gerek yok çünkü eylemin başlangıcına destek için tüm illerde eş zamanlı yapılan bir protesto olarak kamuoyuna konu aktarıldı.

Ana muhalefet partisi CHP’nin asıl ters köşe olduğu konu ise sosyalistlerden gelen tepkiydi.

“Dokunulmazlıklarla ilgili Anayasa değişikliğine evet diyen, son Anayasa değişikliğinde #HAYIR# platformunun ‘oyumuza sahip çıkıyoruz!’  eylemliliklerine ‘sokağa çıkmaya insanların can güvenliği gerekçesiyle karşı çıkan CHP üst yönetimi ve yerel yönetimleri yalnızdır!!! Ankara – İstanbul yürüyüşünde ve yereldeki yürüyüşlerinizde kolaylık ve başarılar. Anayasaya aykırı ama biz evet diyoruz’ diyerek, dokunulmazlık anayasa değişikliğine evet diyenlere de selam olsun…”

Sonrası…

Bekleyip görmeli.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com