Gürültü Korkuttu Bina Boşaltıldı

Valilik binasının yanında yer alan İl Özel İdare Binası, dün yıkılma tehlikesi atlattı. Yandaki binayı yıkmaya çalışan bir kepçe, İl Özel İdare binasına zarar verince çıkan gürültü paniğe neden olunca bina kısa sürede boşaltıldı.

Uzun yıllar İl Özel İdare binası olarak kullanılan şimdilerde GESTAŞ, Köy Koop gibi çeşitli kamu kurumlarına ev sahipliği yapan eski bina, kepçenin vurduğu darbe nedeniyle hasar gördü. Çanakkale Valiliği’nin hemen yanında bulunan eski İl Özel İdare binasının arkasındaki binada yıkım çalışması yapılıyor. Yıkım çalışmasını yürüten firmaya ait kepçe kazayla eski İl Özel İdare Binasına zarar verdi.

BİNA BOŞALTILDI

Şiddetli gürültü nedeniyle binada çalışan personel deprem korkusuyla panik yaşarken; bina kısa sürede boşaltıldı. Yaşanan kaza sonucunda binada maddi hasarın dışında her hangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığını öğrenildi. İl Özel İdare Binası’nda faaliyet gösteren GESTAŞ personeli de tahliye edilirken, personelin rutin çalışmalarını DENTUR’dan kiralanan gemide yapmaya başlandığı öğrenildi.

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com