“Çocuklardan Alışveriş Yapmıyoruz!”

Çanakkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün Çocuk Hakları Komitesi, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü’nün anlam ve önemine uygun bir yürüyüş gerçekleştirerek “Çocuk İşçiliğine Hayır” dedi.

Çanakkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Hakları Komitesi, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü’nde farkındalık yaratmak adına dün saat 18.00’de bir yürüyüş gerçekleştirdi. Çarşı Caddesi’nden başlayan yürüyüş Kordon’da son buldu.
Yürüyüşle birlikte çocuk işçiliğine dur dendi ve halkın bilgilendirilmesi amaçlandı. Yürüyüşe Çocuk Hakları Komitesi’nde bulunan çocuklar da katıldı. Dikkat çeken yürüyüş sırasında vatandaşlar alkışlarıyla gruba destek verdi. Yürüyüş esnasında “Çocuk İşçiliğine Hayır”, “Çocuklardan Alışveriş Yapmıyoruz” sloganları atıldı. Çocuklar sloganlara çaldıkları düdüklerle eşlik ederek dikkatleri topladı.

ÇOCUKLAR ÜZERİNDEN AİLELERİ RANT ELDE EDİYOR
İl Çocuk Hakları Yetişkin Temsilcisi Bahar Tekin yürüyüşe ve konuya dair şu sözleri söyledi: “Her yıl 12 Haziran Mücadele Günü’nde etkinlik yapmaya çalışıyoruz. Sabahtan halkı bilgilendirme standı açtık. Sokakta satış yapan çocuklardan alışveriş yapılmaması için farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Bu durum onlara bir yardım değil. Sadece sokağa bağımlı hale getiriyor. Aynı zamanda aileleri de çalışan çocuklar üzerinden rant elde ediyorlar. Bizler de Çocuk Hakları Komitesi olarak böyle bir günü değerlendirerek farkındalık yaratmak istedik. Komiteye üye çocuklarımızla birlikte kamuoyunu bilgilendirmek için yürüdük. Bu yürüyüşün dışında da çalışan çocuklar gördüğümüzde diğer kurumlarla da iş birliği içerisinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.”

Yıldız Sağlam

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com