Trafiğe Dubalı Çözüm

4 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tescil-Denetleme Şube Müdürlüğü şehir merkezinde sağ şeritlere yapılan parkların yarattığı sıkışıklığı önlemeye çalışıyor. Hatalı sürücüleri ise affetmiyor.

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri kentte artan araç sayısı ve sıkışan trafikle beraber denetimlerini de sıklaştırıyor. Hatalı sürücüleri affetmiyor. Kentte özellikle hafta sonları baş gösteren feribot seferlerine bağlı uzun araç kuyrukları ve tur otobüsleri merkezdeki trafiği sıkıştırıyor.

Merkezdeki trafiğin rahatlaması adına çalışmalarını sıklaştıran trafik polisleri sağ şeritteki park yasağını vurgulayarak dubalarla İskele Meydanı’ndan Aygaz Kavşağı olarak bilinen dörtyola kadar devam eden yolda sağ şeridi dubalarla kapattı.
Trafik işaretlerine göre zaten alanda durma ve duraklamanın yani uzun ve kısa süreli parkın yasak olduğunu belirten ekipler, kurallara uyulmaması gerekçesiyle kontrollerine devam ediyor. Kuralları dikkate almayan sağ şeritte park halinde ya da kısa süreli duran araçlara ise 95 TL para cezası kesiliyor. Yıldız Sağlam


Bu haber 13/06/2017, Salı günü yayınlandı, 69 defa görüntülendi
*