Olan 60 Yıllık Dut Ağacına Oldu

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi’nin alt yapı çalışmalarını gerçekleştiren firmaya ait hafriyat kamyonu Miralay Şefik Bey Caddesi’nde bulunan 60 yaşındaki dut ağacını devirdi.

Çanakkale Belediyesinin Çınarlık Caddesi’ndeki alt yapı çalışmalarını gerçekleştiren özel bir inşaat firmasına ait hafriyat kamyonu, Miralay Şefik Bey Caddesinde kaldırımda bulunan 60 yaşındaki dut ağacına çarptı. Dut ağacı kamyonun çarpmasının etkisiyle cadde üzerine devrildi. Dün akşam saat 17.00 sıralarında meydana gelen kaza sonrası caddede kısa süreli bir trafik sıkışması yaşanırken olay yerine gelen Trafik Şubeye bağlı polis ekipleri trafiği kontrol altına alarak tek şeritten akacak şekilde yolu açtı. Kaza sonrası olay yerinden geçen vatandaşlar ise devrilen ağacın yerdeki dallarından topladıkları dutları afiyetle yediler. Polis ekipleri olay yerinde tutanaklarını tuttuktan sonra Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kazanın olduğu yere gelerek dut ağacının dallarını kesip ağacı parçalara ayırarak olay yerinden yine Belediyeye ait olan bir kamyonetle götürerek yolu trafiğe açtılar.

Önceki hafta gazetemizde Çanakkale Belediyesinin bilhassa şehirdeki kaldırımlara dalları sarkan dut ağaçlarında budama işlemlerini yapmadığına değinerek, önlem alınması için illaki ölüm veya yaralanmamı olması gerekiyor? şeklinde bir haber paylaşmıştık. Maddi hasar oluşan bu kazada şans eseri ölüm ya da yaralanma olmadı. Ancak bu ağaca benzer çok sayıda ağaç budanmadığı için şehirde her gün tehlike saçmaya devam ediyor.

Engin Ören


Bu haber 13/06/2017, Salı günü yayınlandı, 169 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com